28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Square Müşterileri, Yılın 2. Çeyreğinde 2.7 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Square’in 2. çeyrek raporunda dikkat çeken kripto para verileri yer aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’in dijital ödeme firması Square, 2021’in ikinci çeyreğinde toplam Bitcoin gelirinin 2.72 milyar Dolar olduğunu bildirdi.
  • Şirket, aynı dönemde, kendi BTC yatırımlarında 45 milyon Dolarlık değer düşüklüğü zararına uğradı.

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey liderliğindeki dijital ödeme şirketi Square, Cash App kullanıcılarının 2021’in ikinci çeyreğinde 2.72 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldıklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Square ve Bitcoin

Square, dün geç saatlerde yayınlanan hissedar mektubunda, “Bitcoin geliri 2021’in ikinci çeyreğinde, yıldan yıla yaklaşık 3 kat artarak 2.72 milyar Dolara ulaşırken; Bitcoin brüt kârı sadece 55 milyon Dolar (Bitcoin gelirinin yaklaşık %2’si) olarak kaydedildi.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin Bitcoin geliri, esasen müşterilerinin raporlama döneminde satın aldığı toplam BTC miktarı anlamına geliyor. Özellikle, 2020’nin ikinci çeyreğine göre yaklaşık üç kat daha fazla Bitcoin satılmasına rağmen, Square’in brüt kârı, toplam BTC gelirinin yaklaşık %2’sinde kaldı.

Bununla birlikte, Square’in ikinci çeyrekteki Bitcoin performansı, birçok kripto para fiyatının genel olarak %50 oranında düştüğü Mayıs ayı ortasında ​​belirgin şekilde dengelendi. Karşılaştırıldığında, şirket 2021’in ilk çeyreğinde 75 milyon Dolarlık Bitcoin brüt karı ve 3.51 milyar dolarlık toplam BTC geliri bildirmişti.

Kripto Para Fiyatındaki Düşüş, Square Yatırımlarını da Etkiledi

Mayıs ayındaki düşüş, Square’in kendi Bitcoin yatırımlarını da etkiledi. Şirket, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında sırasıyla 50 milyon Dolar ve 170 milyon Dolar değerinde BTC satın almıştı.

Square ikinci çeyrekteki düşüşle ilgili yaptığı açıklamada, “Süresiz ömürlü bir varlık olarak Bitcoin, değerlendirilen dönemde Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin defter değerinin altına düşmesi durumunda ‘değer düşüklüğü’ zararına maruz kalır. İkinci çeyrekte, Bitcoin yatırımımızda 45 milyon Dolarlık bir değer düşüklüğü kaybı tespit ettik.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Piyasa Değeri, Mastercard'ı Geride Bıraktı

Yine de, 30 Haziran’da Square’in Bitcoin yatırımının gerçeğe uygun değerinin 281 milyon Dolar olduğu ve bunun, “yatırımın defter değerinden 127 milyon Dolar daha fazla” olduğu bildirildi.

Square, hissedarlara gönderilen son mektubun yanı sıra, Avustralya’nın “şimdi al, sonra öde” mottolu ticaret platformu Afterpay’i 29 milyar Dolara satın alma planını da duyurdu.

Square’in kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey duyuruda, “Square ve Afterpay’in ortak bir amacı var. Birlikte, tüccarlar ve tüketiciler için daha da çekici ürünler ve hizmetler sunmak için Cash App ve Seller ekosistemlerimizi entegre edebiliriz.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar