Square, Yenilenebilir Bitcoin Madenciliği Başlatmak İçin Blockstream ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Square, yenilenebilir enerji ile faaliyet gösteren bir Bitcoin madenciliği başlatmak için Blockstream ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Square, güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi başlatmak için Blockstream ile ortaklık kurdu.
  • Square, daha önce de Bitcoin’in çevreci bir finansal geleceğe giden yolu açabileceğini dair çeşitli raporlar yayınlamıştı.

Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, Liquid Network’ün arkasındaki Bitcoin teknoloji firması Blockstream ile yenilenebilir bir Bitcoin madenciliği projesi başlatmak için ortaklık kurdu.

blank

Square ve Kripto Endüstrisi

Square, ABD’deki Blockstream madencilik çiftliği sahasında güneş enerjisiyle çalışan bir madencilik tesisinin geliştirilmesi için sponsor olduğunu açıkladı. Firma, projesini Cumartesi günü Miami’de gerçekleşen Bitcoin 2021 konferansında duyurdu.

Square 5 Haziran’da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Blockstream ile aramızdaki sinerjiyi keşfedeceğimiz yenilenebilir Bitcoin madencilik projesi için heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Söz konusu proje, şirketin daha geniş “Bitcoin Temiz Enerji Girişimi”nin bir parçasını oluşturacak.

Square, şimdiye kadar 200 milyon Doların üzerinde Bitcoin satın aldı. Şirket, Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise, kripto paraya yönelik çevre eleştirilerinin haksız olduğunu dile getirdi. Bu eleştirilerin tam tersine Square, Bitcoin’in çevreci bir finansal geleceğe giden yolu açtığını savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Square’in Bitcoin Temiz Enerji Girişimi

Square, 22 Nisan tarihinde, Bitcoin madenciliği ve yenilenebilir enerjinin, yeşil bir finansal geleceğe ulaşmak için en önemli araçlar olduğunu iddia eden ve finans çevreler tarafından oldukça tartışılan bir teknik rapor yayınladı.

Square, söz konusu raporda, Bitcoin madencilerinin “konumdan bağımsız” hareket edebildiklerinin altını çizdi. Her ne kadar Bitcoin madencileri, çalışmak için yalnızca bir internet bağlantısına ihtiyaç duysa da; madencilik faaliyetlerinin yaklaşık üçte ikisi Çin’de bulunuyor ve bu da Square raporu ile ilgili tartışmaları artırıyor.

Square, ayrıca, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımı teşvik edebileceğini ve böylece zaman içinde tüm madencilerin yenilenebilir enerjiye geçeceğini belirtti. Bununla birlikte, bugünkü verilere göre Bitcoin madencilik endüstrisinin yalnızca %39’u yenilenebilir enerjiyle çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend