30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Square, Yenilenebilir Bitcoin Madenciliği Başlatmak İçin Blockstream ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Square, yenilenebilir enerji ile faaliyet gösteren bir Bitcoin madenciliği başlatmak için Blockstream ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Square, güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi başlatmak için Blockstream ile ortaklık kurdu.
  • Square, daha önce de Bitcoin’in çevreci bir finansal geleceğe giden yolu açabileceğini dair çeşitli raporlar yayınlamıştı.

Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, Liquid Network’ün arkasındaki Bitcoin teknoloji firması Blockstream ile yenilenebilir bir Bitcoin madenciliği projesi başlatmak için ortaklık kurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Square ve Kripto Endüstrisi

Square, ABD’deki Blockstream madencilik çiftliği sahasında güneş enerjisiyle çalışan bir madencilik tesisinin geliştirilmesi için sponsor olduğunu açıkladı. Firma, projesini Cumartesi günü Miami’de gerçekleşen Bitcoin 2021 konferansında duyurdu.

Square 5 Haziran’da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Blockstream ile aramızdaki sinerjiyi keşfedeceğimiz yenilenebilir Bitcoin madencilik projesi için heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Söz konusu proje, şirketin daha geniş “Bitcoin Temiz Enerji Girişimi”nin bir parçasını oluşturacak.

Square, şimdiye kadar 200 milyon Doların üzerinde Bitcoin satın aldı. Şirket, Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise, kripto paraya yönelik çevre eleştirilerinin haksız olduğunu dile getirdi. Bu eleştirilerin tam tersine Square, Bitcoin’in çevreci bir finansal geleceğe giden yolu açtığını savundu.

Square’in Bitcoin Temiz Enerji Girişimi

Square, 22 Nisan tarihinde, Bitcoin madenciliği ve yenilenebilir enerjinin, yeşil bir finansal geleceğe ulaşmak için en önemli araçlar olduğunu iddia eden ve finans çevreler tarafından oldukça tartışılan bir teknik rapor yayınladı.

Square, söz konusu raporda, Bitcoin madencilerinin “konumdan bağımsız” hareket edebildiklerinin altını çizdi. Her ne kadar Bitcoin madencileri, çalışmak için yalnızca bir internet bağlantısına ihtiyaç duysa da; madencilik faaliyetlerinin yaklaşık üçte ikisi Çin’de bulunuyor ve bu da Square raporu ile ilgili tartışmaları artırıyor.

İlgili Haber:  Şirketlerin Sahip Olduğu Bitcoin Miktarı 30 Milyar Doları Geçti

Square, ayrıca, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımı teşvik edebileceğini ve böylece zaman içinde tüm madencilerin yenilenebilir enerjiye geçeceğini belirtti. Bununla birlikte, bugünkü verilere göre Bitcoin madencilik endüstrisinin yalnızca %39’u yenilenebilir enerjiyle çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar