1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Squid Game Çılgınlığı Altcoin Piyasasına Sıçradı! SQUID Tokeni Fırladı – Dolandırıcılık Girişimi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Netflix dizisi Squid Game, dünya çapında büyük bir başarı kaydetmişti. Şimdi ise bu çılgınlık “GoGoSquidGame” sayesinde kripto para dünyasına da sıçradı.

Binance indirim kodu

SQUID Tokeni Son 24 Saatte %410’un Üzerinde Yükseliş Yaşadı – Squid Game Çılgınlığı Altcoin Piyasasını da Sardı!

Koreli Netflix dizisi “Squid Game”, son zamanlarda dünya çapında en çok konuşulan konuların başında geliyor. Aynı isimli bir kripto para 20 Ekim tarihinde saat 15.30 sularında ön satışa çıktı ve tokenin geliştiricilerine göre saniyeler içerisinde tamamen tükendi. Peki bütün bu heyecan dalgasının nedeni ne? Geliştiricilere göre, token sayesinde Kasım ayında gerçekleşecek online Squid Game oyunlarına katılabilinecek.

Binance indirim kodu

Söz konusu dizi, yoksul Korelilerin büyük miktarda paralar söz konusu olduğunda ölümcül çocuk oyunlarında hayatlarını riske atmasını konu alıyor. Dizinin sonunda ise bu yarışmaların, ülkenin zenginleri tarafından olağandışı eğlence ihtiyaçlarını tatmin etmeleri için oluşturulduğu anlaşılıyor ve bir tür kapitalizm eleştirisi yapılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para SQUID’in gerçekleştirdiği fiyat rallisi, diziyi konu alan NFT oyununa gösterilen büyük ilgiyi de bir anlamda yansıtıyor. Son 24 saatte %410 yükseliş gösteren kripto para, bu yazının yazıldığı anlarda 11.35 dolardan işlem görüyor. Altcoine ait hacim miktarı ise son 24 saatte %80’in üzerinde artarak 11 milyon doların üzerine çıktı. Buna rağmen CoinMarketCap üzerinde de bildirildiği üzere, bazı kripto para kullanıcılarının PancakeSwap üzerinden bu altcoine yaptıkları yatırımı satamadıklarından bahsediliyor. Ayrıca bu kripto paranın, söz konusu diziyle herhangi bir resmi bağlantısı da yok.

Yeni SQUID tokeni, “Kazanmak-İçin-Oyna (Play-to-Earn)” modeline bağlı bir şekilde çalışıyor ve Binance Smart Chain üzerinde faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte oyuncuların, oyunu oynayabilmeleri için bir miktar token satın alımı gerçekleştirmeleri gerekiyor. Buna ek olarak, potansiyel oyuncuların, bir ödül kazanabilmeleri için en az 456 SQUID satın almaları gerekiyor. Tokenin güncel fiyatıyla da bu miktar 5.000 doların üstünde bir paraya tekabül ediyor. Bu miktarı elinde bulunduran oyuncular, bir sonraki oyun oturumu için bir bileti garanti etmiş oluyor. Ayrıca oyuncular, SQUID tokeninin yanında özel olarak oluşturulmuş NFT oyun kartlarından da satın alarak, oyun içerisinde çeşitli avantajlar sunacak bazı yeteneklerin kilidini de açabiliyor.

İlgili Haber:  Binance, Squid Game Token Dolandırıcılığının Arkasındaki Grubu Araştırıyor: İşte Detaylar

Oyun ve metaverse tokenleri, şu sıralar kripto para dünyasında en çok takip edilen altcoinler arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar