26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Dolandırıcılık İddiası: Squid Game (SQUID) Fiyatı %99 Oranında Düştü!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Squid Game (SQUID) tokeni ile ilgili birden fazla dolandırıcılık uyarısı yapılmasına rağmen fiyatı olağanüstü bir şekilde yükseldi. SQUID fiyatı 0.01 Doların altına düşmeden önce 2.800 Dolara kadar çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Squid Game (SQUID) tokeni ile ilgili birden fazla dolandırıcılık uyarısı yapılmasına rağmen fiyatı olağanüstü bir şekilde yükseldi.
  • SQUID fiyatı 0.01 Doların altına düşmeden önce 2.800 Dolara kadar çıktı.
  • Şu dakikalarda SQUID, son 24 saatte yaklaşık %99 düşüş ve 13 milyon Dolarlık işlem hacmiyle 0.0054 Dolardan işlem görüyor.

Akıllara durgunluk veren bir fiyat artışının ardından Squid Game (SQUID) tokeni, Twitter’ın platformundaki SQUID ile ilgili hesapları “şüpheli” olarak işaretlemesinden kısa bir süre sonra %99’un üzerinde düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Squid Game Bir Dolandırıcılık Planı mı?

CoinMarketCap (CMC) verilerine göre, SQUID tokeni Pazartesi günü ilk düşüş hareketini yaşadı ve birkaç dakika içinde 2.861 Dolardan 1 Doların altına düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu dakikalarda SQUID son 24 saatte yaklaşık %99 düşüş ve 13 milyon Dolarlık işlem hacmiyle 0.0054 Dolardan işlem görüyor.

CMC’ye göre SQUID tokenin yayınlandığı tarihte 2.8 milyon Dolarlık “kendi kendine bildirilen” bir piyasa değeri vardı. CMC konu ile ilgili uyarısında “CMC ekibi, projenin piyasa değerini doğrulayamadı.” diye de belirtmişti.

Twitter’dan SQUID Hamlesi

Fiyat düşüşü, Twitter’da 70.000’den fazla takipçisi olan resmi hesap da dahil olmak üzere SQUID tokeni ile ilişkili olduğu bildirilen hesapların “şüpheli” olarak işaretlenmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Öte yandan kripto para topluluğu, görünüşe göre sahte kurucuları ve Twitter’da engellenen yorumları nedeniyle en başından beri SQUID tokeninin bir dolandırıcılık faaliyeti olduğundan şüpheleniyordu. Cuma günü CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, tokenin “büyük olasılıkla bir dolandırıcılık” olduğunu söylemişti. O sırada token, 5 Dolar civarında işlem görüyordu.

İlgili Haber:  2021’de 7.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Gerçekleşti: Önceki Yıla Göre %81’lik Artış!

Ancak kripto topluluğundaki birden fazla uyarı, fiyatının astronomik kazançlar görmesi, Pazartesi itibariyle 90 Dolara ulaşması ve ardından da birkaç dakika içinde 2.000 Doların üzerine çıkmasıyla tokenin şaşırtıcı fiyat yükselişini engelleyemedi.

Squid Game tokeninin geliştiricileri, henüz konu ile ilgili kapsamlı bir açıklama yapmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar