8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Stabilcoin Rezervlerine Bitcoin Ekleyen LUNA’nın Fiyatı Rekor Seviyeye Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

TERRA LUNA bugün gün içinde 107 dolara kadar çıkarak yeni bir ATH rekoru kırdı.

Binance indirim kodu

TERRA ekosisteminin arkasındaki vakıf bugün Ocak’tan beri yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıklarını doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

TERRA ağının yönetim tokeni olan LUNA bugün %10’dan fazla artarak 107 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu haberin girildiği sırada LUNA fiyatı 106.84 dolardı.

LUNA 36.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. en büyük kripto para konumunda bulunuyor.

TERRA ağının en büyük merkezi olmayan stabil coini UST ise MAKERDAO’nun DAI’sini geride bırakarak 16 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

LUNA’nın son günlerde yaşadığı fiyat artışının muhtemel sebebi Singapur kökenli LUNA vakfının UST stabilcoinini desteklemek için yakın zamanda 135 milyon dolarlık Bitcoin satın alması olabilir.

TERRA’nın Bitcoin Rezervleri

Bloomberg’in haberine göre LUNA vakfının ve Terra’nın kurucusu Do Kwon, Ocak’tan beri dört farklı zamanda 1 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıklarını doğruladı.

Bu haberin girildiği sırada vakfın cüzdanında 27.784 adet BTC bulunuyordu.

Tether gibi dolarla desteklenen merkezi stabil coinlerin aksine, UST Bitcoin rezervleriyle destekleniyor. UST aynı zamanda LUNA ile de bağımlı. Yani ne zaman UST mint edilse aynı miktarda LUNA’nın yakılması gerekir.

Do Kwon’a göre Bitcoin rezervleri UST’nin dolarla olan 1:1 dengesini daha sağlıklı koruyor olacak.

Do Kwon Bitcoin’i tercih etmelerinin sebebinin, onun en güçlü dijital varlık olduğunu düşünmelerinden kaynaklandığını belirtti.

UST para politikası gereği Bitcoin rezervi kullanan ilk stabil coin olma özelliğini taşıyor.

LUNA benzer şekilde Şubat ayında da %78 değer kazanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar