29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Stack Funds ile Ortaklık Anlaşması Duyuran Fidelity, Asya Pazarına Dahil Oluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fidelity Digital Assets, Asya’daki büyük yatırımcıların kripto dünyasına girmesine yardımcı olmak için Stack Funds ile işbirliği yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fidelity’nin kripto kanadı Fidelity Digital Assets, Singapurlu startup Stack Funds ile birlikte çalışacak.
  • Ortaklık, Asya’nın yüksek net yatırımcılarının kripto ile ilgilenmesine yardımcı olmasını amaçlıyor.
  • Fidelity bir süredir Asya pazarını araştırıyor.

Finansal hizmetler devi Fidelity’nin kripto para odaklı kanadı olan Fidelity Digital Assets, haberlere göre, Asya pazarına hitap etmek için Singapurlu bir startup ile işbirliği yapıyor.

Binance indirim kodu

Bloomberg’in haberine göre, Fidelity Digital Assets, bir yatırım yöneticisi olan Stack Funds ile çalışacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Raporda, ortaklığın kripto saklama hizmetleri sunacağı ve aile ofisleri ile bölgenin zengin yatırımcılarının artan talebini karşılamaya yardımcı olmayı amaçladığı vurgulanıyor.

Bloomberg ayrıca, tüm varlıkların Stack tarafından aylık denetimlere tabi olacağını ve sigorta kapsamı gibi belirli koruma paketlerinin de dahil edileceğini dile getirdi.

Stack Funds: Dikkat Çeken Yeni Bir Aktör

Stack Funds, “dijital varlıkları geleneksel finansal yatırımcılarla köprülemeyi amaçladığını” iddia eden yeni bir şirket olarak dikkat çekiyor. Start up firması, “kripto para birimlerine ve dijital varlıklara maruz kalmanın kolaylaştırılmış, güvenli ve basit bir yolunu” sağladığını iddia ediyor.

ABD menşeli yatırım devi Fidelity, Asya pazarını yakından izleyerek yıllardır Bitcoin’den övgüyle söz ediyor. Ağustos ayında, Fidelity tarafından desteklenen Hong Kong merkezli dijital varlık firması OSL Digital Securities, bölgenin piyasa düzenleyicisi tarafından kripto ticareti için lisanslandı.

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Dünyasına Duyduğu İlgi Artıyor

En son haberler ise kurumsal yatırımcıların kripto dünyasına daha fazla ilgi gösterdiği bir zamanda geliyor. Asya’nın kripto pazarının oldukça büyük olduğu tüm kripto dünyası tarafından biliniyor.

İlgili Haber:  Geçen Haftanın Kurumsal Kripto Girişlerinin %80'ini ETH Temsil Etti

2020, kripto’nun ana akıma geçişi için önemli bir yıl oldu. Bu ayın başlarında PayPal bir kripto alış ve satış özelliği başlattığını duyurdu; yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin’in şu anda alternatif bir varlık olarak altınla sağlam bir şekilde rekabet ettiğini söyledi; ve hedge fonu Paul Tudor Jones, kripto varlığını enflasyona karşı çekici bir koruma noktası olarak övdü.

Bitcoin ise bugün itibariyle %3 arttı ve coin başına 13.600 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar