10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Standard Chartered, Bitcoin ve Ethereum İçin Fiyat Tahmininde Bulundu! “Bitcoin Yıl Sonunda 100.000 Doları Bulabilir”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Standard Chartered’ın kripto para araştırma ekibi, Bitcoin fiyatının şu anki seviyesinden %115 yükselerek, bu yılın sonunda ya da gelecek yılın başında 100.000 dolara ulaşabileceğini, uzun vadede ise 175.000 dolara tırmanabileceğini tahmin etti.

Binance indirim kodu

Standard Chartered, Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı

Bankanın ekibi, Bitcoin fiyatını “yapısal olarak” 50.000 dolar ila 175.000 dolar arasında değerlendirdi. Ekip, Salı günü paylaştığı notunda şöyle dedi: “Döngüsel olarak 2021 yılı sonu ya da 2022 yılı başında 100.000 dolar civarında bir zirve bekliyoruz.

Binance indirim kodu

Banka ayrıca Ethereum ağının kendi tokeni olan Ether’in de şu anki fiyatından yaklaşık olarak 10 kat değer kazanıp 26.000 dolar ila 35.000 dolar arasında geleceğini düşünüyor. Ethereum fiyatı için ekip herhangi bir zaman periyodu belirlemedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

StanChart ekibini oluşturan Geoff Kendrick, Christopher Graham ve Melissa Chan, paylaştıkları notlarında, bu fiyatların Ethereum’un şu anki fiyatına oranla yüksek görünebileceğini, ancak ETH’nin şu anki fiyatının, Bitcoin (BTC)’e kıyasla var olan karmaşıklığını ve ETH gelişimi etrafındaki belirsizliği yansıttığını düşündüklerini söyledi: “Diğer bir deyişle, Ethereum için potansiyel getiriler BTC’ye oranla fazla olsa da, aynı şekilde riskler de daha fazla görünüyor.

StanChart ekibi, Ethereum’un o seviyelerde bulunması için Bitcoin fiyatının, tahminlerinin uç noktalarında, yaklaşık olarak 175.000 dolar seviyesinden işlem görmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda, El Salvador’un BTC’yi resmi para birimi olarak kabul ettiği ancak gerçekten de başarısız bir çıkış yaptığı Salı gününün ardından kısmi bir toparlanma yaşadı ve 46.160 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise CoinDesk tarafından sağlanan verilere göre 3.387 dolar civarında kayıpları durdurmayı başardı.

StanChart ekibi açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir değişim aracı olarak Bitcoin, geleceğin bankasız ve nakit parasız dünyasında baskın peer-to-peer ödeme metodu olabilir.”

İlgili Haber:  Ethereum 3.500 Dolar Sınırına Dayanarak Rekor Kırdı- Uzmanlara Göre Yeni Hedef 5.200 Dolar Olabilir

Geçtiğimiz ay büyük bir güncelleme alan Ethereum ağı, finansal hizmetler konusunda aracı üçüncü kişilere olan gereksinimi ortadan kaldıran akıllı sözleşmeler özelliğine sahip. Bununla birlikte Cardano gibi diğer ağlar da, belirli kurallar sağlandığında işlemlerin otomatik olarak yapılmasını sağlayan akıllı sözleşmeler özelliğini kendi ağlarında hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bankanın Asya odaklı ekibi, bu analizlerinde piyasa değerlemelerini ve kredi kartı şirketlerin işlemlerini referans noktası olarak kullandığını bildirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar