26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Standard Chartered, Müşterilerine Kripto Paralar ile İlgili Yeni Bir Önemli Duyuru Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Standard Chartered bünyesinde bir kripto para aracılık kolu olan Zodia Custody, İrlanda’daki kurumsal yatırımcılara kripto para hizmeti sunmayı planladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Temmuz ayında Standard Chartered, Northern Trust ile beraber, ortak bir dijital varlık girişim operasyonu olan Zodia Custody için Finansal Yürütme Kurulu’ndan (FCA) denetimsel onay almayı başlamıştı. Yeni alt şirket, müşterilerine kripto varlık dünyasıyla ilgili ticari servisler sunabilmek için kurulmuştu.

Binance indirim kodu

Zodia Custody, FCA Lisansını Temmuz Ayın Almıştı

Standard Chartered bünyesinde ortak bir girişim olan Zodia Custody, Avrupa’nın farklı bölgelerine operasyonlarını genişletti. Zodia, Birleşik Krallık’ın Kara Para Aklama Düzenlemesi uyarınca FCA tarafından lisans alabilen dokuz kripto para şirketinden biri olma özelliği taşıyor. Zodia’nın lisansı 15 Temmuz tarihinden bu yana aktif hale getirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Daha önce de belirtildiği gibi FCA, kripto para şirketlerini kendi denetimsel ağı altına almayı hedefliyor. Bu amaçla FCA, onay almayı başarabilen şirketlerin kaydını tutacak bir sistem geliştirdi. Bu sistemin duyurusunu 2020 yılında yapan FCA, sadece çok az sayıda şirketin onay alabildiğini, diğerlerinin ise kapatılmak zorunda olduğunu açıklamıştı.

Standard Chartered, Kripto Paraları Destekleyen Açıklamalar Yapmıştı

Standard Chartered, Hong Kong merkezli bir kripto para borsası olan OSL’nin ana şirketi BC Group ile beraber, kurumsal yatırımcılara bir aracılık borsası hizmeti sunabilmek yeni bir proje üzerinde çalıştığını da duyurmuştu. SC Ventures tarafından son aylarda sunulan ürünlerin sayısı ve bu alandaki ilerleme göz önüne alındığında Standard Chartered yöneticisi Alex Manson şu açıklamayı yapmıştı: “Kripto para varlıklarının, hayatımızdaki yeri kalıcı olacak varlık sınıfları olduğuna inanıyoruz. Zodia Custody ile beraber, kripto varlıklara yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara, sürdürülebilir, güvenli ve sorumluluk sahibi bir şekilde hizmet sunmak istiyoruz. Amacımız, standartları yükseltmek, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak, henüz emekleme aşamasında olan bir sektörü olgun hale getirmek ve kurumsal yatırımcılar ile sonunda da genel olarak topluma karşı kripto paraların daha kabul edilebilir olmasını sağlamaktır.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin 657 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Olasılığı!

Bitcoin ve kripto para piyasası özellikle 2021 yılında bir kurumsal yatırımcı akınına uğramıştı. Visa ve Mastercard gibi şirketler kripto para alanına yönelmiş ve müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlamıştı. Son kripto para çöküşüyle beraber kurumsal yatırımcıların hızı kesilse de analizciler, ilerleyen dönemde yeni bir akın olabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar