1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Steam, Kripto Para Oyunlarını Yasaklama Kararı Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain tabanlı oyunlar dünyasında zirveye çıkma yarışı dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel oyun mağazası Steam, blockchain üzerine kurulu uygulamaları yasakladığını açıkladı.
  • Video oyunu yayıncısı ve Steam rakibi Epic Games ise kripto para oyunlarına destek verdiğini duyurdu.

Video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games, blockchain teknolojisiyle oluşturulmuş oyunları destekleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Epic, Kripto Para Oyunlarına Destek Verecek

Epic’in duyurusu, en büyük rakibi Steam’in dün “kripto para ve NFT alışverişi yapan veya bunlara izin veren blok zinciri teknolojisine dayalı uygulamaları” yasaklayacağını açıklamasının ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney dün Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Epic Games Store, ilgili yasalara uymaları, şartlarını açıklamaları ve uygun bir grup tarafından yaş derecelendirilmesi yapmaları koşuluyla blockchain teknolojisinden yararlanan oyunları memnuniyetle karşılayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Steam, Blok Zinciri Dünyasına Katılmayacak

Steam ise PC dünyasındaki en büyük dijital oyun dağıtıcısı olarak biliniyor. Kullanıcılar, platform üzerinden oyun satın alabiliyor ve kendi bilgisayarlarına dakikalar içinde yükleyebiliyor. Steam geliştiricisi şirket Valve ise blockchain tabanlı oyunları neden yasakladığını tam olarak açıklamadı.

Risk sermayesi şirketi Lightspeed’in ortağı Amy Wu ise Steam’in hamlesinin beklenen bir durum olduğunu belirtti. Wu, konu ile ilgili, “Web2 merkezi platformları, ekosisteminden üretilen tüm değerden pay alıyor. Blockchain ise bu sistemi adeta alt üst ediyor ve değeri, geliştiricilere ve kullanıcılara dağıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Epic aracılığıyla blok zinciri tabanlı oyunlar yayınlamak isteyen geliştiricilerin biraz daha beklemesi gerekebilir. Sistem üzerindeki “geliştiricinin kendi kendine oyun yayınlama” özelliği hâlâ beta sürümünde işlem görüyor.

Ancak Epic Games, hem merkezi ve eski oyun pazarlarında hem de blok zinciri ve kripto oyun dünyasının geleceğinde kendisini lider olarak konumlandırmaya çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar