30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Stellar, Para Transferi Firması MoneyGram’ı Satın Almak İçin Harekete Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Para transferi sağlayıcısı MoneyGram ve Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kâr amacı gütmeyen Stellar Development Foundation, potansiyel bir satın alma ve ortaklık konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen Stellar Development Foundation, potansiyel bir satın alma hakkında MoneyGram International ile temasa geçti.
  • MoneyGram, geçmişte de Ripple ile birlikte çalışmıştı.

Bloomberg’in Çarşamba günü bildirdiği bir habere göre, Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kâr amacı gütmeyen kuruluş Stellar Development Foundation, potansiyel bir satın alma ve ortaklık hakkında MoneyGram International ile temasa geçti.

Binance indirim kodu

Stellar ve MoneyGram Ortaklığı

Bloomberg, Stellar’ın uluslararası satın almalarda uzmanlaşmış Boston merkezli bir özel sermaye şirketi olan Advent International ile çalıştığını iddia ediyor. Habere göre şu ana kadar nihai bir sonuca varılamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Stellar, MoneyGram ile benzer bir şekilde sınır ötesi ödemelere odaklanan bir kripto ağıdır. Firma, Ripple ve XRP tokenini de oluşturan Jed McCaleb tarafından kuruldu. Ağın yerel kripto parası olan XLM, bugün itibariyle piyasa değerine göre en büyük 17. kripto para konumunda yer alıyor.

Stellar’ın MoneyGram’ı potansiyel olarak satın alabileceği haberlerinin ardından, XLM’nin fiyatı son 24 saatte %13.3 gibi etkileyici bir artış gösterdi.

MoneyGram ve Ripple Arasındaki Ortaklık Şubat 2021’de Bozulmuştu

1940 yılında kurulan MoneyGram ise ABD’nin en büyük para havale şirketlerinden biridir. Firma kripto para alanına da yabancı değil. MoneyGram geçmişte Ripple ile ortaklaşa çalıştı.

Kasım 2019’da Ripple, para transferi hizmetine 50 milyon Dolar yatırım yaptıktan sonra Moneygram’da %10 hisse satın aldı.

Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), firmanın XRP satışlarının “kayıt dışı menkul kıymet hizmetleri” olduğunu iddia ederek Ripple’a karşı bir soruşturma başlatmasının ardından iki şirket arasındaki ortaklık Şubat 2021’de sona erdi.

İlgili Haber:  KuCoin Borsası Hack Olayında Kayıp 200 Milyon Dolara Yaklaştı

Bundan önce MoneyGram, rakip havale firması Western Union ve Çin menşeli finansal hizmetler holdingi Ant Group için bir satın alma hedefi haline gelmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar