2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Son Günlerin Popüler Tokeni Stepn, DDoS Saldırısına Uğradı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Son günlerde oldukça popüler ve adından söz ettiren bir proje var: Stepn.

Binance indirim kodu

“Move to Earn” (Hareket Et Kazan) konseptiyle yola çıkan projede GPS uyumlu ayakkabılarla yürüyüş yaparak token biriktirmek mümkün.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Solana NFT’lerini kullanan popüler kripto oyunu Stepn, bu hafta sonu bir dizi DDoS saldırısına uğradı. Bu saldırı ilk değil. Proje son aylarda üç defa DDoS atağına uğradı.

Projenin resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada şöyle denildi;

Geçtiğimiz saatlerde birden fazla DDoS saldırısına uğradık. Sunucuların güvenliğinin sağlanması ve toparlanma süreci 1 ila 12 saat arasında sürebilir. Bakım sırasında biraz dinlenmenizi öneririz, aksi takdirde antrenmanlar düzgün bir şekilde kaydedilmeyebilir.

Mühendislerimiz sorunu çözmek için çok çalışıyor. Kurtarma işlemi tamamlandığında buradan duyuracağız. Herkesin sabrı için çok teşekkür ederiz!

Bu haberin girildiği esnada halen sorun çözülmüş değildi.

Dün çok kısa bir sürede 25 milyon DDoS saldırısına uğrayan oyunu oynayan kullanıcılar ağdaki tıkanıklığı çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirerek şikayette bulundular. Son bir kaç ayda üç kesinti yaşamak kullanıcıları pek hoşnut etmemiş görünüyor.

DDoS saldırısı, kötü niyetli kişilerin bir web sitesini gereksiz trafikle aşırı yükleyerek çökertmeye çalışmasıdır. Bu tür saldırılar, özellikle kripto dünyasında çok yaygındır.

Stepn, kullanıcıların dışarıda hareket ettikleri için ödüllendirildiği bir “hareket et kazan” uygulamasıdır. Oyuncular, oyunu oynamak için Solana tabanlı NFT spor ayakkabı satın alır ve koşarken veya yürürken token kazanabilir.

Kendisine “Web3 yaşam tarzı uygulaması” adını veren oyunda, biri utility (fayda) (GST) ve diğeri governance (yönetim) (GMT) olmak üzere iki token bulunuyor.

Stepn’ye sürekli saldıran bilgisayar korsanları popüler uygulamayı çökertmeye kararlı görünüyor. Zira yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yaşanan saldırı son bir kaç ay içindeki üçüncü saldırı oldu.

Stepn en son ATH'sinden bu yana %75 değer kaybetmiş durumda.
Stepn en son ATH’sinden bu yana %75 değer kaybetmiş durumda.

Piyasa değerine göre 75nci sırada bulunan Stepn şu an 1.03 dolardan işlem görüyor. Tokenin fiyatı saldırıya rağmen son 24 saatte %7 artış gösterdi. Piyasa değeri 600 milyon dolar civarında olan Stepn, en son ATH’sini bundan iki ay önce Nisan ayında yapmış ve 4.1 dolara kadar çıkmıştı. Stepn o zamandan bugüne %75 değer kaybetmiş durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar