“Stop the Steal” Lideri Ali Alexander, Clubhouse’da Bitcoin ile İlgili Oturumlar Düzenliyor

Ali Alexander, Twitter ve PayPal tarafından engellendi; ancak Clubhouse ve Bitcoin’de faaliyetlerine devam ediyor.

Haberin Özeti

  • “Stop the Steal” (Çalmayı Durdur) hareketinin lideri Ali Alexander, Clubhouse’da Bitcoin ile ilgili bir etkinlik düzenledi.
  • 6 Ocak ABD Kongre Binası baskını şüphelisi olduğu için aranan Alexander, o zamandan bu yana saklandığını açıkladı.
  • Alexander, insanların kendisine Bitcoin aracılığıyla para gönderdiğini dile getirdi.

Donald Trump’ın 2020 Başkanlık Seçimlerini kazandığını iddia eden “Stop the Steal” hareketinin lideri Ali Alexander, 6 Ocak ABD Kongre Binası saldırısından bu yana saklandığını söyledi.

Twitter, Facebook, PayPal Gibi Siteler Alexander’ı Engelledi

Ancak yine de Bitcoin hakkında konuşmak için sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse’a katılmaya zamanı var gibi görünüyor.

Bu yıl, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinden yasaklanan Alexander, Çarşamba günü “Bitcoin fikrimi ve beni (bizi) nasıl değiştirdi?” başlıklı bir Clubhouse etkinliği düzenledi.

Alexander’ın Bitcoin’i kucaklamak için kesinlikle bazı nedenleri var. En önemlisi, liderliğini yaptığı alternatif sağ hareketlerin örgütlenmesine yardımcı olmak için bağışlara güveniyor. Ancak PayPal ve Venmo, hizmetlerinin “nefreti, şiddeti veya diğer hoşgörüsüzlük türlerini teşvik etmek için” kullanılmasına yönelik politikaları gerekçe göstererek Alexander’ın erişimini durdurdu. Ayrıca Patreon hesabı da askıya alındı.

Bir süre Hıristiyan kitle fonlama sitesi GiveSendGo aracılığıyla para kazanan Alexander, burada 30 bin Dolar topladı. Ancak sonrasında bu site de Alexander’ın hesabını kilitledi.

Alexander, Bitcoin’den “Pasif Gelir” Elde Ediyor

Bu noktada Bitcoin daha farklı şekilde çalışıyor. Merkezi olmayan ağa erişimi kesmek daha karmaşıktır. Alexander, Clubhouse dinleyicilerine bu anlamda Bitcoin’den “pasif gelir” elde ettiğini söyledi. “İnsanlar bana küçük bağışlar gönderiyor.” diye ekledi.

Trump destekçisi isyancılar ile bağları FBI ve Adalet Bakanlığı tarafından araştırılan Alexander, ABD Kongre Binası baskınından sonra fiziksel konumunu gizli tuttu. Bir sosyal medya videosunda “Yeni otel odaları, yeni araçlar, yeni güvenlik önlemleri alıyoruz. Şimdi benimle yaşamak için tam zamanlı bir güvenlik görevlisi tutmalıyım.” açıklamasını yapmıştı.

  Bitcoin Piyasa Değeri, Mastercard'ı Geride Bıraktı

Gelecek planlarının ne olduğu sorulduğunda ise Alexander, “Ben sadece Bitcoin hakkında konuşmak istiyorum ve benim gelecek planım daha fazla Bitcoin elde etmek.” diye cevap verdi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın