8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

2018’de Bitcoin Ödemelerini Durduran Stripe, Kriptoya Geri Dönme Kararı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ödeme işlemcisi Stripe, kriptoya geri dönüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ödeme işlemcisi Stripe, yeni kripto ekibi için dört mühendisi işe alacağını açıkladı.
  • Firma, 2018’de Bitcoin ödemelerini desteklemeyi bırakmıştı.

Amazon’dan Instacart’a kadar pek çok şirketin ödeme almasını kolaylaştıran ödeme işlemcisi Stripe, yeni bir kripto ekibi oluşturmak için iş ilanı yayınladı.

Binance indirim kodu

Stripe’nin Bitcoin Geçmişi

İlk olarak CoinDesk tarafından duyurulan iş ilanları, şirketin 2014 yılında “Bitcoin kabulünü başlatan ilk büyük ödeme şirketi” olmasından da bahsediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak Stripe’in Bitcoin benimsemesi, BTC’nin o yılki 500 Dolarlık fiyatından bugün 57.000 Dolarlara çıktığını görecek kadar uzun sürmedi. Şirket, 2018’in başlarında “Bitcoin ödeme hizmeti sunmaktan” vazgeçtiğini açıkladı.

Global Payment Methods ekibinin o dönemki ürün müdürü Tom Karlo konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak başarısının paradoksal olarak onu “ödemeler için daha az kullanışlı” hale getirdiğini yazmıştı. Karlo, ayrıca işlem onay sürelerinin arttığına dikkat çekerek Bitcoin’in ödeme aracı olamayacağını belirtmişti.

Bitcoin özelinde bu sorunların “tamamen” çözüldüğünü söylemek de yanlış olur. Tıpkı Karlo’nun Ocak 2018 yazısında belirttiği gibi bu bahar aylarında da Bitcoin işlem ücretleri 20 Doların üzerine kadar çıktı.

Şirket, 3 Yıl Aradan Sonra Kriptoya Dönüyor

3 yıllık bir aranın ardından kriptoya geri dönme kararı alan Stripe’in işe alacağı mühendislerin, şirketin kripto stratejisine katkıda bulunması ve kısa – uzun vadeli yol haritaları geliştirmesi bekleniyor. İş ilanlarına göre, şirkete katılacak mühendisler, hem web hem de mobil için kullanıcı arayüzlerinin geliştirilmesinin yanı sıra “ödemeler ve kimlik sistemleri” de dahil olmak üzere birçok farklı konu üzerinde çalışacak.

Söz konusu iş ilanlarında Stripe’in hangi kripto paraları ödeme sistemine entegre edebileceği ya da Bitcoin’in bunlardan biri olup olmayacağı ise belirtilmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar