Piyasaya yeni sürülen DeFi protokolü StrongBlock, Chainlink oracle’larının entegrasyonunu duyurdu. Buna rağmen yerel tokenin fiyatı bugün %70’e yakın bir düşüş gerçekleştirdi.

Orijinal EOS çekirdek ekibinin eski üyeleri tarafından kurulan platform 29 Eylül tarihinde piyasaya sürüldü. StrongBlock, düşük kaliteli ve güvensiz blokchain düğümlerinin güvenilmez olabileceğini ve özellikle senkronizasyondan çıktıklarında düzensiz piyasa verileri sağlayabileceğini iddia ediyor. Protokolün ana konsepti, genel blokchain performansını iyileştirmenin bir yolu olarak odak noktasını ödüllendirici doğrulayıcılardan uzaklaştırarak düğüm güvenliğini ödüllenirmek olarak belirlendi.

Bitcoin Cash evangelisti olarak bilinen Roger Ver, attığı tweet ile projeye bir selam gönderdi:

“Düğümler, merkezi olmayan blok zincirlerinin gönüllü bel kemiğidir. @Strongblock_io tarafından $STRONG, halihazırda yaptıkları iş için onlara ödeme yapan ilk kişi. #Ethereum’unuzu sağlam bir kazığa bağlamak için http://strongblock.com adresine gidin”

Madencilik ödülleri, Ethereum ve Chainlink tokenleri biçiminde bulunuyor ve StrongBlock, 30 Eylül tarihi itibariyle, STRONG adlı kendi tokeninin fiyatlarını belirlemek için LINK / ETH ve ETH / USD pariteleri için Chainlink’in fiyat oracle’larını entegre ettiğini duyurdu.

STRONG ile İlgili Rakamlar Ne Söylüyor

Toplam on milyon STRONG arzı ile, hissedarlara, kuruculara ve ekibe yaklaşık olarak 4,89 milyon tahsis edilmiş bulunuyor. Bu tahsisin üçte birlik kısmı, DeFi protokolünün başlatılmasıyla birlikte açıldı ve bazılarının atıldığı da gözlemlenenler arasında. Uniswap.info’ya göre 180 dolardan 275 dolara ilk yükselişin ardından STRONG fiyatları bugün %70’in üzerinde bir düşüş ile 66 dolara ulaştı.

StrongBlock, 2020’nin şubat ayında Blockchain-as-a-Service platformunu başlatmış ve DeFi platformlarının çoğunu barındıran blok zincirinin ağ etkileri nedeniyle Ethereum ağını tercih etmişti. Ancak, orijinal EOS çekirdek ekibinin üyeleri ve Block.one şirket yöneticileri tarafından kurulduğu için bu hareket, endişelere neden olmuştu.

StrongBlock’un genel müdürü ve kurucu ortağı David Moss, şu anda Ethereum’un DeFi’nin kalbi olduğunu ve EOS’un şu anda bu kadar desteğe sahip olmadığını kabul etti. Protokol, madencilik ödülleri kazanmaya başlamak için listelenecek mevcut ve yeni Ethereum tam düğümlerini bulmak için çaba sarf ediyor. Protokolde listelenen bir düğümü alma gereksinimleri hakkında tavsiyede bulunmak için 24 Eylül tarihinde bir kılavuz yayınlandı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın