15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Şükran Günü Çöküşüne Rağmen Bitcoin İçin Yükseliş Eğilimi Bekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bloomberg, bu boğa koşusunun 2017’dekine benzemediğini kabul ettiği için Bitcoin (BTC), en sert geleneksel eleştirmenlerinden bazılarını ana akım finanstan vazgeçirmeye devam etti.

Binance indirim kodu

27 Kasım tarihli bir makalede, karamsarlığıyla bilinen Bloomberg, perşembe günkü 3.000 dolarlık fiyat düşüşüne rağmen yükseliş eğilimi gösteren bir geleceğe işaret ettiğini söylediği bir dizi Bitcoin ölçümü açıkladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin pazarı “çok daha likit”

Bloomberg’in sunduğu kanıtlar arasında; rekor yükseklikteki Bitcoin vadeli açık pozisyonu, sıfır toplamsız cüzdan numaraları, doğrulama gücü oranı ve Bitcoin’le diğer makro varlıklar arasındaki korelasyon eksikliği yer aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sadece piyasa teknikleri ile Wall Street’in, dünyanın en büyük dijital para birimini giderek daha fazla benimsemesi olaylarına bakılmasını tavsiye eden makalede, ticaretin her zaman sorunsuz gitmediğine dikkat çekilerek 315 milyar dolarlık dijital paranın, 2017’deki son patlamadan çok daha derin ve daha likit durumda olduğu belirtildi.

Bloomberg, mevcut fiyat artışlarının başka bir balon olduğu fikrini reddeden “kriptoyu öldüren kişiler” olarak tanımladığı gruba atıfta bulunarak bunlar arasında düzenli Cointelegraph katılımcısı Mati Greenspan’ın da yer aldığını ifade etti.

Durumun şimdi çok daha farklı olduğunun açıklandığı yazıda; Bitcoin’in en son bu kadar yükseldiği görüldüğünde, blok zincirinin çökmek üzere olduğu ancak o zamandan beri ağda gelişmeler yaşandığı hatırlatıldı.

Öte yandan cuma günü Bloomberg TV ile yapılan ayrı bir röportajda, dünyanın en büyük kripto kredisi sağlayıcısı Nexo’nun CEO’su Antoni Trenchev, Bitcoin’in 2020’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı tahmininde bulundu. Dijital altın anlatısının her zamankinden daha güçlü olduğunu vurgulayan Trenchev, Bitcoin’in, altının toplam piyasa değerinin yalnızca %10’unu ele geçirmesi durumunda kısa sürede 50.000 dolara ulaşılacağını ifade etti.

İlgili Haber:  CBDC’ler İçin BIS ve Merkez Bankalarının Sunduğu Gereksinimler

BTC’nin makro performansı altınları boğuyor

Makalede yer alan eleştiride yer alan eksiklik, yatırım ilgisi ister perakende ister kurumsal çevrelerden geliyor olsun, Bitcoin’in gerçek bir varlık olarak artan kabulünü yansıtmaması oldu.

Baskın kripto para biriminin olumlu imajının bir kısmının, şu anda sekiz aylık büyüme hamlesine karşılık mart çöküşünden kaynaklandığı ve bu süre zarfında sürekli olarak diğer makro varlıklardan daha iyi performans gösterdiği belirtildi.

Analitik kaynağı Skew’in verileri, 17.000 dolara geriledikten sonra bile Bitcoin’in, yılbaşından bugüne getirilerinin %135’lik oranıyla, altın için %19’luk ve S&P 500 için %12’lik oranlara fark attığı kaydedildi.

Altın söz konusu olduğunda Bloomberg Intelligence baş stratejisti Mike McGlone, uzun zamandır daha geniş bir perspektiften bakıldığı takdirde Bitcoin’in tamamen yükselişe geçmek için ayrıldığını ve kurumların ileride kripto para birimine girmeye devam edeceğine inandığını söyledi.

Bitcoin’in altının yerini alıp almadığı sorusuna değinen McGlone, vadeli işlemler ile fon akışlarının bu soruya olumlu yanıt verdiğini ifade etti. Bitcoin’de yükselen vadeli açık pozisyon ve yatırımcı girişleri ile altın için aynı düşüşün, kripto para biriminin fiyat değerlenmesinde bir avantaj kazandığını gösterdiğini belirten stratejist, altının gelecek yıl büyük olasılıkla bir toparlanma göreceğini ve kıymetli metalin 2.000 doları geri kazanmaya doğru makul bir eğilim sergilediğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar