Sürpriz Altcoin AMP Bir Hafta İçerisinde %80 Değer Kazandı! İşte Sebebi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Amp (AMP) fiyatları yalnızca yedi günde %80’den daha fazla değer kazandı, peki bunun sebebi ne?

blank

Fiyatlar geçtiğimiz hafta güçlü bir şekilde bir fiyat yükselişi yaşamıştı ve bu tekrardan yukarı yönlü bir atak gerçekleşti. Son 24 saatte %15 yükselen kripto para, 0.096427 dolardaki kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna da erişmiş oldu.

blank

amp

Bu yazının yazıldığı anlarda AMP fiyatları hafifçe 0.094905 dolara doğru bir düzeltme gösterse de haftalık olarak %80’in üzerindeki kazanç halen gözlenebiliyor.

Amp Nedir, Nasıl Çalışır?

AMP’nin geliştiricileri, kendi ifadeleriyle, dünya çapındaki işyerlerinde kripto para ile ödemeleri kolaylaştıracak bir ödeme ağı inşa etti ve buna da Flexa adını verdi. Prensip olarak PayPal’a benzese de bu projenin kendisine ait donanımları bulunmuyor. Bu yüzden iş yerleri Flexa’ya kendi ödeme opsiyonlarını kolaylıkla entegre edebiliyorlar. Flexa’nın bir diğer özelliği de, iş yerleri, ödenen miktarları hem itibari para birimi olarak hem de kripto para olarak alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

AMP tokeni ise bu platformun merkezindeki ana unsuru oluşturuyor. AMP tokeni sayesinde Flexa ağında her zaman yeterince likidite bulunabiliyor. Bu sayede ödeme işlemlerini her zaman gerçekleştirmek mümkün oluyor, peki bu nasıl yapılıyor?

Projenin temeli aslında “depozito bölümlerine (collateral partitions)” dayanıyor. Bunlar AMP tokenlerinin bir kısmıyla örneğin Flexa ağı gibi çeşitli uygulamalarda depozito olarak yatırılmasından ibaret. Token sahipleri kendi tokenlerini bu bölümlere stake ediyor karşılığında da yine token olarak ödüller kazanıyor. Örneğin Flexa ağının ödeme trafiğinde bir sorun oluştuğu anda bu yatırılan tokenler likidite ediliyor. Bu sayede Flexa üzerinde şu anda kullanılabilen 25 dijital varlığa her zaman ulaşmak mümkün oluyor.

AMP’nin Satışları Şu Anda Coinbase ve Gate.io’da

AMP coin Coinbase ve Gate.io gibi borsalarda satışa sunulmuş durumda. CoinMarketCap verilerine göre, toplam piyasa değerleri karşılaştırıldığında en büyük 28. kripto para konumunda bulunan AMP’nin toplam piyasa değeri 4.5 milyar dolar civarında bulunuyor. AMP’nin 24 saatlik hacmi ise bu yazının yazıldığı anlarda 378 milyon dolar seviyelerinde geziyor. Şu anda sirkülasyonda olan AMP miktarı hesaplandığında ise bu sayının 42 milyar olduğu gözleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend