2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Sürpriz Altcoin, Diğer Kripto Paralar Düşerken Fırladı – İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum grafikleri halen zayıf bir performans göstermeye devam ederken Terra dikkat dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu durumun nedeninin Terra’nın gerçekleştirdiği bir işbirliği anlaşması olduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Bir Blockchain projesi olan Terra, stablecoin’ler için altyapı sağlamasıyla tanınıyor. Bu stablecoin’ler arasında TerraKRW (KRT), TerraUSD (UST), TerraMNT (MNT) ve TerraSDR (SDT bulunuyor. LUNA ise Terra ekosisteminin kendi tokeni olarak biliniyor. LUNA birçok stablecoin’in fiyatlarının sabit kalmasını sağlıyor, bu yüzden Terra ekosistemi için yeri doldurulamaz bir önemi var.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte LUNA ayrıca bir yönetim tokeni olarak da görev alıyor. LUNA sahipleri, Terra protokolü üzerinde yaşanacak değişikliklerde oy hakkına sahip oluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son aylarda LUNA kripto para dünyasının en iyi performans gösteren coinleri arasında olmasıyla dikkat çekiyor.

Aylık grafikte %27’lik bir yükseliş gösteren LUNA bu yazının yazıldığı anlarda ise 7.18 dolardan işlem görüyor. Peki bu sürpriz yükselişte rol alan faktörler neler?

Terra ve Harmony İşbirliğine Gidiyor

LUNA’nın sahip olduğu bu boğa lehine tablo için en büyük faktörlerden birinin, kısa bir süre önce duyurulan Harmony (ONE) ile işbirliği anlaşması olduğu düşünülüyor. Harmony, Blockchain’leri birbirine bağlama amacıyla kurulmuş bir açık kaynaklı dijital para birimi platformu görevi görüyor. Terra ve Harmony birlikte çalışarak stablecoin’lerin merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki benimsenme sürecine liderlik etmek istiyor.

Bununla birlikte Terra ekosistemindeki stablecoin’ler de Harmony ekosistemine entegre edilecek. Planlar başarıyla uygulanabilirse Harmony kullanıcıları, Terra’nın stablecoin’lerini çeşitli Blockchain’ler üzerinde kullanabilecek. İlk olarak Terra, Harmony, Ethereum, Binance ve Cosmos Blockchain’lerinin desteklenmesi bekleniyor.

Bu gelişme sayesinde UST, Blockchain ağları arasında serbestçe transfer edilebilen ilk stablecoin haline gelecek.

Bu yüzden birçok yatırımcı yaşanan bu işbirliği ile birlikte Terra stablecoin’lerinin gelecekteki adaptasyon süreçlerinin oldukça hızlanacağını düşünüyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Aave (AAVE), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) Mükemmel Bir Hafta Geçirdi: Altcoin Piyasasında İşler Yolunda

Terraform Labs 70 Milyon Dolarlık UST Yatırımı Yaptı

Terra’nın son günlerde yükselişini sağlayan bir diğer olay ise Terraform Labs şirketinden geldi. Stablecoin projesinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs proje için 70 milyon dolar değerindeki 50 milyon adet SDT’yi yatırım olarak Anchor projesine yatırdı. Yatırım ile birlikte Terra, Anchor üzerindeki UST staking oranının %20’nin üzerinde kalmasını amaçlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar