12 Ağustos 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

SUSHI, LUNA ve AAVE Fiyatında Büyük Artış: Son 24 Saatte DeFi Tokenleri Dikkat Çekiyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SUSHI, LUNA ve AAVE başta olmak üzere pek çok DeFi tokeni son 24 saatte çift haneli kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, bugün itibariyle 50.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • BTC’nin bu fiyat hareketi DeFi piyasasında ise daha büyük bir etki yarattı.

Kripto para piyasası, lider Bitcoin’in 50.000 Doların üzerine tırmanmasıyla hafta sonuna umutlu bir şekilde giriyor. Bu süreçte DeFi tokenleri de performansları ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

SUSHI Fiyatında %12 Artış

CoinGecko’ya göre, popüler Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ın yönetim tokeni SUSHI, son 24 saatte %12 oranında fiyat artışı yaşadı. SUSHI şu dakikalarda 7.55 Dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SUSHI tokeni Kasım ayı başlarında düşüş yaşamaya başlamış ve Aralık ayı başında da 5 Dolar fiyatına kadar gerilemişti. DeFi tokeninin fiyatı son 24 saatte %12 oranında artmış olsa da; SUSHI hâlâ bir ay öncesine göre %10 daha düşük bir fiyattan işlem görüyor.

LUNA Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatını Gördü

Terra blok zincirinin yerel tokeni olan LUNA, son 24 saatte kaydettiği %15 oranında fiyat artışı ile adeta “durdurulamaz” görünüyor. LUNA fiyatı bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100 Doların üzerine çıkmayı başardı. Kripto para daha geçen hafta 63 Dolar seviyesinden işlem görüyordu.

LUNA fiyatı son yedi gün içinde %54 oranında arttı ve TerraUSD (UST – Terra’nın ABD Dolarına sabitlenmiş stabil coini) bu muhteşem yükselişin arkasındaki itici güçlerden biri oldu. Bu hafta başlarında UST, stabil coin endüstrisinin 4. en büyük kripto parası konumuna yükseldi.

AAVE ve Kurumsal Yatırım

Sektörün en popüler kripto kredi protokolü Aave’nin yerel tokeni AAVE ise son 24 saatte %13 oranında değer kazandı. CoinGecko verilerine göre AAVE şu dakikalarda 256 Dolar seviyesinde işlem görüyor; bu, DeFi tokeni için son 3 haftanın en yüksek seviyesi olarak kaydediliyor.

İlgili Haber:  SushiSwap, Ethereum Paris Konferansında 4 Yeni Kripto Ticaret Ürününü Tanıttı

İsviçre merkezli bir dijital banka olan SEBA, geçtiğimiz günlerde DeFi platformu Aave’yi desteklediğini duyurdu. Son aylarda kurumsal yatırımcıların Aave gibi DeFi protokollerine gösterdiği ilgi göz önüne alındığında SEBA’nın açıklamaları da sürpriz değil.

Kripto para piyasasındaki genel yükseliş havasına ek olarak AAVE fiyatının son kurumsal destek dalgasından da olumlu anlamda etkilendiği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar