SUSHI Projesinin Yeni Yöneticisi Forbes’in Sorularını Cevapladı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Geçtiğimiz hafta SUSHI projesinin anonim yöneticisi ve kurucusu olarak bilinen Şef Nomi elindeki SUSHI tokenleri satmış ve topluluğun tepkisini çekmişti. Şef Nomi gelen tepkiler üzerine projeyi FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a devretmişti.

blank

Sam Forbes’in proje ile ilgili sorularını cevapladı.

SushiSwap’in kontrolünü ele geçirmeyi bekliyor muydun?

Sam: Hayır, çok ciddi şok oldum ve sonrasında onur duydum. Dürüst olmak gerekirse, SUSHI’ye bu konuda yardımcı olabilecek en iyi şey yönetimin devredilmesiydi ve düşünüldüğünde oldukça makul bir fikirdi.

MultiSig (çok imzalı cüzdan) sahiplerinin kimler olacağını belirlediniz mi?

Sam: Henüz değil. Bir oylama olacak. İlk olarak Twitter’da bu iş için topluluktan birileri aday gösterilecek ve ardından ShushiSwap sahipleri oy kullanarak seçimlerini yapacaklar.

Artık anahtarlara sahip olduğunuza göre SushiSwap için planlarınız neler?

Sam: Geçişin etkili bir şekilde gerçekleştiğinden emin olacağım. Sonrasında multi-sig geçişi gerçekleşecek. Ve bu işlemlerden sonra artık projenin anahtarları bende olmayacak. Projede şu an en büyük görevim sadece bu iki şeydir. Ve bir de bu konuların iletişimin yapılması. Geçiş gerçekleştikten sonra, SushiSwap’e dair pek çok fikrim var.. Örneğin marj ticareti, ödünç alma/ödünç verme ve Serum üzerinde bir sürüm oluşturma yapmayı düşündüklerimden bazıları. Ama bu tek taraflı olarak yapacağım şeyler değil. Ne yapılması gerektiğine karar vermek topluluğa kalmış.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bilmeyenler için not: Serum, Ethereum’dan daha yüksek bir verim oranı ve daha az işlem ücreti sunan Solana üzerine inşa edilmiş yeni bir protokoldür.

SUSHI’nin gelecekteki diğer DeFi projeleri ve yatırımcıları için ne gibi dersler içerdiğini düşünüyorsunuz?

Sam: Projenin kurucularının ve geliştiricilerin birlikte nasıl çalışması gerektiğine dair birçok tartışma yapıldı ve yapı ne olursa olsun, gerçekten işe yarayıp yaramayacağını düşünmek gerekiyor. Çok fazla güce sahip olan anonim kişilerden oluşan kurucu bir ekibin projesine yatırım yapmak oldukça korkutucu bir durum. Gerekli ölçüde güvenin olması lazım, ve özellikle kurucuların güvendiğiniz ve sicili olan insanlar olmasını istersiniz. Ve eğer yeni ya da isimsiz kurucularla projeyi götürüyorsanız, protokolün, sıfırlanma yeteneğine sahip olmayacak şekilde tasarlandığından emin olmak istersiniz.

Eğer isminizi açıklamadan bir proje başlatmak istiyorsanız, bunda sorun yok, sadece sahip olduğunuz gizli bazı yetkileriniz varsa bunu topluluğunuzla paylaşmanız gerekir.

DeFi’nin geleceği nedir?

Sam: Göreceğiz. DeFi kesinlikle bir süreliğine kış uykusuna yatacağı bir senaryo hayal edebilirsiniz ve bu birkaç felaketle ve çok fazla yenilik olmadan gerçekleşebilir. Diğer yandan, kripto alım satımlarından kripto dışı alım satımlara, dosya aktarım protokollerine, mesajlaşma ve sosyal medya platformlarına kadar dünya altyapısının büyük bir kısmının blok zincirde olduğunu hayal edebilirsiniz. O noktaya nasıl ulaşırız? Cevabı, ölçeklenebilen gerçekten güçlü sistemler kurmamızda yatıyor.

Şef Nomi’ye gelince, birkaç kişi, Şef Nomi’yi dava açmakla tehdit etti. Şef isimsiz ve anonim biri olduğundan, şu anda herhangi bir yankı uyandırıp yaratmayacağı ve FBI ve IRS’nin dahil olup olmayacağı belirsiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend