26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

SushiSwap, 3 Milyon Dolar Değerinde Hacker Saldırısına Maruz Kaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SushiSwap’ın MISO adlı token platformunun Perşembe günü saldırıya uğradığı ve hacker’ın mevcut fiyatlarla yaklaşık 3 milyon Dolar değerinde olan 864.8 Ethereum’u çaldığı bildirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SushiSwap’ın MISO adlı token platformu yaklaşık 3 milyon Dolar değerinde bir hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Saldırgan, 864.8 Ethereum’u çalmayı başardı.

SushiSwap, dünyanın en büyük merkezi olmayan borsalarından (DEX) biridir. CoinGecko’ya göre son 24 saatte 495 milyon Dolardan fazla işlem hacmi bildiren SushiSwap, Uniswap’ın en büyük rakibidir.

Binance indirim kodu

Hacker Saldırısı Nasıl Gerçekleşti?

Projenin web sitesinde de açıklandığı gibi MISO, “SushiSwap borsasında yeni bir proje başlatma sürecini kolaylaştırmak için oluşturulmuş açık kaynaklı akıllı sözleşmeler paketidir.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SushiSwap CTO’su Joseph Delong’a göre MISO, GitHub’ın bir kolu olan AristoK3’deki anonim bir kullanıcının, platforma kötü amaçlı kod yüklemesi ve bir NFT açık artırma cüzdanını kendi cüzdan adresiyle değiştirmesinin kurbanı oldu.

Söz konusu NFT müzayedesinin ise otomobil temalı Jay Pegs Auto Mart olduğu açıklandı.

Bu, MISO’nun benzer bir sorunla karşılaştığı ilk örnek değil. Geçen ay, girişim sermayesi şirketi Paradigm için bir güvenlik araştırmacısı olarak hizmet veren samczsun, MISO platformunda BitDAO token satışının akıllı sözleşme kodunu incelerken bir güvenlik açığı keşfetti.

Araştırmacı, güvenlik açığının potansiyel olarak yaklaşık 350 milyon Dolarlık bir kayıpla sonuçlanabileceğini ortaya koydu.

Süreç, herhangi bir olay olmadan sonuçlandı ve 365 milyon Dolar gelir elde edildi. Ancak bu süreçte, BitDAO ekibinin potansiyel tehdidi etkisiz hale getirmek için token açık artırmasını “manuel” olarak sonlandırması gerekti.

Hacker’ın Kimliği Biliniyor mu?

SushiSwap, bilgisayar korsanının “Yearn.Finance ile çalışmış ve birçok başka projeye de saldıran” Twitter kullanıcısı @eratos1122 olduğuna ikna olmak için çeşitli nedenler olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber:  SushiSwap Lideri İstifa Ettiğini Açıkladı: Platform, Geçtiğimiz Gün Bir Hacker Saldırısına Maruz Kalmıştı

Ancak Delong’un bağlantılı olduğu Twitter profili, SushiSwap’ın iddia ettiği gibi AristoK3’ü değil, farklı bir GitHub kullanıcısını işaret ediyor.

Delong, SushiSwap’ın kripto borsaları FTX ve Binance’den saldırganın KYC bilgilerini paylaşmalarını istediklerini; ancak şimdilik net bir cevap alamadıklarını sözlerine ekledi.

Ayrıca SushiSwap şirketinin avukatı Stephen Palley, çalınan fonların Cuma gününe kadar iade edilmemesi durumunda FBI’a şikayette bulunacağını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar