26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

SushiSwap Bir Haftada Neden %75 Arttı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan SushiSwap borsasının yerel tokeni olan SUSHI’nin fiyatı, son 10 gün içinde %38 yükseldi.

Binance indirim kodu

Aylık zirvesinde, yönetim tokeni %75’lik bir fiyat artışı elde etti ancak Bitcoin fiyatındaki son %10’luk geri çekilme, SUSHI’nin fiyat hareketine ağırlık verdi. SUSHI’nin yükseliş fiyat hareketinin temelini oluşturan temel faktörlerden biri, ekim ayına hakim olan genişletilmiş bir düzeltmenin ardından merkezi olmayan finans sektöründe güçlü bir rahatlama yükselişinin gerçekleşmesi oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son iki haftadır SUSHI için en belirgin katalizör, DeFi devi Yearn.finance ile birleşmesiydi.

1 Aralık’ta Yearn.finance’ın yaratıcısı Andre Cronje, SushiSwap ile birleştiğini duyurdu. Sonraki hafta içinde SUSHI fiyatı %75 artış göstererek 1.541 dolardan 2.496 dolara yükseldi.

Yearn.finance birleşmesi SushiSwap’e nasıl değer katar?

Ethereum ağında merkezi olmayan bir borsa olan SushiSwap’in, yılın başlarında hacim bazında en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap’ten ayrıldığı biliniyor.

SushiSwap, SUSHI yönetim tokenini kullanarak token sahiplerinin protokolü kontrol etmesine olanak tanırken bunun karşılığında SushiSwap ise takas ücretinin bir kısmını sahiplerine ödüyor.

Binance’de 15.97 dolara kadar yükselen SUSHI fiyatı, baş geliştirici Şef Nomi’nin beklenmedik bir şekilde spot piyasada yaklaşık 12 milyon dolar değerinde SUSHI satmasının ardından ekim ayında 1 doların altına düşmüştü. Topluluktan gelen yoğun tepkiden sonra Şef Nomi fonları iade etmiş ve projenin kontrolünü diğer yazılımcılara devretmişti.

Şef Nomi’nin sattığı fonları iade etmeye karar vermesinin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra proje toparlanmaya başladı. Bu gerçekleşirken, projenin mülkiyeti de eylül ayında FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e geçti.

O zamanlar DeFi topluluğu üyeleri bu mülkiyet geçişini düşmanca bir devralma olarak algılasalar da konu hakkında konuşan Sam Bankman-Fried, bu görev için çağrıldığını ve bu doğrultuda doğru olanı yapmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi. Buna rağmen pek çok insanın, kendisini düzeltmeye çalışanlara karşı savaşırken yoldan çıkmış göründüğünü ifade eden CEO, bu şekilde hisseden tek kişinin kendisi olmadığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Görmesinden Bu Yana %22 Düştü

Sonrasında SushiSwap daha iyiye yönelmeye başladı ve sonunda SushiSwap’teki işlem ve ticaret hacimleri geri dönüş yaşadı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre SushiSwap, son 24 saatte günlük 51 milyon dolar işledi. Altcoin piyasasının Bitcoin’in düzeltmesinden sonra darbe aldığı düşünüldüğünde bu miktar nispeten yüksek görüldü.

SushiSwap’in Yearn.finance ile birleşmesi birkaç nedenden dolayı ilgi çekici olarak değerlendirildi. Birincisi bu birleşme, SushiSwap’in Yearn.finance ekosisteminin bir parçası olacağı anlamına geliyordu. İkincisi ise iki proje arasında güçlü bir sinerji ortaya çıktı çünkü Yearn.finance her zaman özel bir otomatik piyasa yapıcıya ihtiyaç duyuyordu.

Cronje 1 Aralık’ta konuşarak geçmişte Sushiswap’in yanlış yaptığı şeyler hakkında açık sözlü olduğunu belirterek geçtiğimiz haftalarda 0xMaki ile etkileşim kurduğu zaman karakterine, yeteneklerine ve uygulamalarına büyük saygı duyduğunu açıkladı.

SushiSwap için sıradaki aşama ne olacak?

Yakın vadede, SushiSwap’in sürekli büyümesinin ve yukarı yönlü gidişatının anahtarının, hacim olduğu düşünülüyor. Şu anda Uniswap günde, SushiSwap’in günlük hacminin altı katı olan yaklaşık 300 milyon ABD doları işliyor.

Platformda artan ticaret hacmi ve aktif adrese ek olarak SushiSwap’in DeFi sektöründeki ilgili kuruluşlarla ve daha geniş bir kripto alanıyla daha fazla ortaklık kurması gerekiyor.

Quantstamp, 5 Aralık’ta SushiSwap protokolü için bir denetim başlattığını duyururken bu proje tamamlandığında bunun, yatırımcıların borsa etrafındaki güvenini daha da arttırabileceği ve platforma daha fazla yatırımcı çekebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar