5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

SushiSwap, Ethereum Paris Konferansında 4 Yeni Kripto Ticaret Ürününü Tanıttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SushiSwap, EthCC konferansında, DeFi’den çeşitli ilhamlar alan dört farklı ticaret ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SushiSwap, dört farklı ticaret ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu.
  • Merkezi olmayan borsa, söz konusu ürün paketine “Trident” adını verdi.

Uniswap’ın bir çatalı olan merkezi olmayan SushiSwap borsası, protokole fon sağlayan geliştiricilere, tüccarlara ve kullanıcılara sağlanan olanakları genişletecek dört yeni Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) tanıttı.

Binance indirim kodu

Paris’teki EthCC konferansında duyurulan ve topluca “Trident” olarak adlandırılan AMM’ler, SushiSwap için yeni bir temel katman olarak işlev görecek ve kullanıcıların kendi likidite havuzlarını oluşturmasına olanak tanıyacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SushiSwap’ın “Trident” DeFi Paketi

Dört yeni ticaret ürününden ilki, ConstantProductPool, temel bir “50/50 token” havuzudur. İkinci HybridPool, stablecoinler gibi varlıkların takasını sağlar. Üçüncü ürün, ConcentratedLiquidityPool, likidite sağlayıcılarının bir fiyat aralığı belirlemelerine olanak tanır. Son ticaret ürünü WeightedPool ise likidite sağlayıcıların havuzlanmış tokenlerinin dengesini manuel olarak ayarlamasına olanak tanır.

Bu ürünlerin her biri zaten farklı DeFi protokollerinde de mevcut. Örneğin, Uniswap, ilk 50/50 kripto havuzuydu ve en son v3 yinelemesi, onu konsantre bir likidite işlevi sunan ilk platform haline getirdi.

SUSHI Fiyatında %6 Düşüş Yaşandı

SushiSwap çekirdek geliştiricisi Joseph Delong, Salı günü yaptığı açıklamada, yeni AMM’lerin maksimum verimli olacak şekilde tasarlandığını ve her birinin likidite sağlayıcılarının tüccarlara istedikleri zaman uygulayabilecekleri “yapılandırılabilir ücretlere” sahip olacağını ekledi.

AMM’ler, SushiSwap işlem hacimlerinden bağımsız bir getiri kaynağı sağlayan BentoBox aracılığıyla çalışacak.

Geliştiriciler, ayrıca konu ile ilgili, “Örneğin bir kullanıcı bir limit emri verirse veya bir havuz için likidite sağlarsa; hiçbir takas gerçekleşmese bile, temel tokenler ek getiri elde edecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  SUSHI, LUNA ve AAVE Fiyatında Büyük Artış: Son 24 Saatte DeFi Tokenleri Dikkat Çekiyor!

Lansmana rağmen, SushiSwap’ın yerel tokeni olan SUSHI, son bir saatte %0.6 ve son 24 saatte de %6 düşüş yaşadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar