25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

SushiSwap Lideri İstifa Ettiğini Açıkladı: Platform, Geçtiğimiz Gün Bir Hacker Saldırısına Maruz Kalmıştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SushiSwap’ın kurucu ortağı, borsa yönetiminin kişisel hayatını olumsuz etkilediğini ve bu yüzden istifa ettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SushiSwap’ın 0xMaki takma adını kullanan kurucu ortağı, borsa liderliğinden istifa ettiğini duyurdu.
  • 0xMaki, DAO’da danışman olarak çalışmaya devam edecek.
  • SushiSwap’ın tokenizasyon platformu MISO, dün 3 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına maruz kalmıştı.

SushiSwap kurucu ortağı ve proje lideri 0xMaki, merkezi olmayan finans projesinin fiili öncüsü görevinden ayrıldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

SushiSwap Lideri 0xMaki İstifa Etti!

0xMaki, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, her zaman SushiSwap’ın “lidersiz” olması için çabaladığını ve mümkün olduğunca ademi merkeziyetçiliği teşvik ettiğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

0xMaki, proje kurucusu Chef Nomi’nin 14 milyon Dolarlık hazine fonuyla kayıplara karışmasından kısa bir süre sonra proje liderliğini geçen yıl devraldı. Nomi, kısa bir süre sonra parayı iade etti; ancak Nomi protokolden aforoz edildikten sonra 0xMaki liderliğe yükseldi.

0xMaki yönetimi altında SushiSwap borsası adeta uçuşa geçti. DeFi Pulse’a göre SushiSwap, bugün likidite havuzlarında kilitli 4.49 milyar Dolarlık kripto para varlığıyla sekizinci en büyük DEX (merkezi olmayan borsa) konumunda yer alıyor.

Ancak 0xMaki, protokol liderliğinin özellikle de kişisel hayatını olumsuz etkilediğini söyledi. Geliştirici, “Sushi’yi fiziksel ve zihinsel sağlığımın, ilişkilerimin, ailemin ve arkadaşlarımın önüne koydum.” diye yazdı.

Artık projeye liderlik etmeyecek olsa da 0xMaki, protokol DAO’sunda danışman olarak hizmet vermeye devam edecek.

MISO, Geçtiğimiz Gün Hacker Saldırısına Maruz Kalmıştı

Yayınladığı veda yazısında 0xMaki, SushiSwap’de bir token satış platformu olan MISO’nun dün maruz kaldığı 3 milyon Dolarlık hacker saldırısından bahsetmedi. Dün, bir bilgisayar korsanı, Jay Pegs Auto Mart için yapılan NFT açık artırmasından faydalanarak 864.8 ETH çalmıştı. Neyse ki söz konusu fonlar, saldırıdan kısa bir süre sonra iade edildi.

İlgili Haber:  Bitcoin DeFi Projesi BadgerDAO 120 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısının Kurbanı Oldu!

SushiSwap için kötü bir gün gibi görünüyor. Yine de borsanın yerel tokeni SUSHI, geçtiğimiz 24 saatte yalnızca %1.69 oranında değer kaybetti. SUSHI, şu dakikalarda 13.01 Dolar fiyatında seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar