20 Mayıs 2022, Cuma
9.3 C
İstanbul

SushiSwap Skandalına Twitter’dan Farklı Tepkiler Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto topluluğu, SushiSwap skandalları kapsamında yaşanan son gelişmelere online olarak ve farklı şekilde tepkiler gösterdi. Bu konudaki kafa karışıklığı önceden de tahmin edilen bir durumdu.

Binance indirim kodu

Twitter’daki kripto para topluluğu, son olarak SushiSwap skandalı ile birlikte oldukça hareketlendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Verilen tepkileri incelemeye başlamadan önce, SushiSwap ile ilgili genel bir bilgi vermek yerinde olacaktır. SushiSwap, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’ın bir klonu olarak tanımlanabilir.

26 Ağustos tarihinde başlatılan yeni protokol Uniswap üzerinde çalışsa da yapısında yeni bir token olan $SUSHI ve likidite sağlayıcıların yanında token sahipleri için de verilen token ödüllerini barındırıyor.

DEX’in yaratıcısı Şef Nomi geçen hafta $SUSHI’nin likidite havuzundan 14 milyon dolar değerinde çekim işlemi yapıncaya kadar işler iyi gidiyordu. Parayı topluluğa iade etmeden önce ise kendisinin reddettiği bir dizi dolandırıcılık ile suçlandı. Dün, Şef Nomi yaşanan gelişmeler sonucunda, Twitter üzerinden açık bir şekilde özür diledi ve parayı da iade etti.

Peki, DeFi Topluluğu Bu Konuda Ne Yapıyor?

İnternette token satışları gerçekleştiren Alex Masmej, Twitter’dan; “SushiSwap fonları Şef Nomi’ye tekrar geri mi gönderecek?” sorusunu sordu.

Bazı kullanıcılar ise eğer Şef Nomi’ye fonlar geri gönderilecekse bu durumun “mutlu bir son” olduğunu ve ustaca kurgulandığını belirtti.

Bir başka kullanıcı, Zeo Capital’in CEO’su James Bang, Twitter’da Şef Nomi’yi affetme zamanının geldiğini dile getirdi.

Ancak Twitter’ın büyük çoğunluğunun hala daha olanlar sebebiyle şok içerisinde olduğu söylenebilir. New Jersey emlak yatırımcısı olan William Savas, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “İşin absürt yanı, insanların hala daha bu adama gerçekten güveniyor olması!” dedi.

Twitter gündemini sarsan ve birçok kişi tarafından dile getirilen söz konusu açıklamalara karşı Şef Nomi ise sessizliğini korumayı başardı. Nomi, yalnızca özrünün bir parçası olacak şekilde bir tweet attı. Şef Nomi attığı tweette şunları yazdı: “SushiSwap’in tartışmalarına ve teknik uygulamalarına arka plandan katılmaya devam edeceğim. Ancak herhangi bir kontrolüm olmayacak. Dikkat çekmeyeceğim. Yönetimin bir parçası olmayacağım.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar