10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

SushiSwap’in Kurucusu Özür Dileyip, Sattığı SUSHI’leri Geri İade Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

DeFi adı verilen “merkezi olmayan finans” dünyasını takip ediyorsanız, muhtemelen popüler projelerden biri olan SushiSwap protokolünü duymuşsunuzdur. SushiSwap’in Şef Nomi lakaplı anonim ve gerçek kimliği bilinmeyen kurucusu geçtiğimiz günlerde yaklaşık 14 milyon dolarlık geliştirici fonunu Ethereum karşılığında bozdurmuş ve topluluğun tepkisini çekmişti. Gelen tepkiler üzerine projedeki görevini FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a devretmek zorunda kalmıştı.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan borsa FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried devreye girmeden önce, Şef Nomi’nin bu beklenmedik hareketi tüm piyasayı sarsmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SushiSwap draması elbette burada bitmedi. SushiSwap’ın Uniswap’tan ayrılıp kendi platformuna başarılı bir şekilde taşınmasının ardından, Şef Nomi, Twitter üzerinden açıklamalar yaptı. Yaptığı hareketten dolayı topluluktan özür dileyen Şef Nomi, ayrıca çektiği 14 milyon doları geri iade ettiğini belirtti.

blank

Şef Nomi 14 milyon doları iade ettiğinin kanıtını da yayınladı.

Şef Nomi, dünya çapındaki en büyük kripto borsası Binance ve onun CEO’su CZ’den de özellikle özür diledi. Binance, SUSHI tokenini hızlı bir şekilde listelediği ve yatırımcılarını korumadığı için ağır şekilde eleştirilmişti.

Şef Nomi’nin parayı iade etmesi topluluk tarafından memnuniyetle karşılandı ancak, bazı şüpheciler, fonların geri iadesinin arkasında FTX, Binance ve Band Protokolü’nün olduğunu düşünüyor.

FTX ve Sam Bankman-Fried, SushiSwap’in yatırımcıları konumundalar ve şu an projenin lideri olarak başarısıyla yakından ilgileniyorlar, Binance ise markasını ABD’de sağlamlaştırmaya devam ederken şeffaf ve temiz bir çizgi çizmeye çalışıyor.

Band Protokolü’nün konuyla ilgisi bu noktada tamamen spekülatif olsa da, kurucularından birinin Şef Nomi olduğu iddia ediliyor. Bu iddia doğruysa, Band Protokolü’nün ortaklarının ve risk sermayesi yatırımcılarının da fonların geri dönüşü ile birlikte menfaatlerinin olması çok muhtemeldir.

İlgili Haber:  Bitwise, Bitcoin'e Yatırım Yapmanın Yeni Bir Yolunu Sağlıyor

Bütün bu olayda açık ve net bir şekilde çıkarılan ders şudur; DeFi projelerine girerken çok dikkatli olunmalı.

Bu haber girilirken, Şef Nomi’nin geliştirici fonlarını iade etmesinin etkisiyle, $SUSHI tokeninin fiyatı bir günde %15 artışla 2.80$’a yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar