20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

SwapX DEX, DeFi’yi Destekleyen Kullanıcıları Ödüllendiriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yeni bir DeFi borsası olarak dikkat çeken SwapX, Uniswap ve Balancer gibi mevcut borsalardaki likidite sağlayıcılarına ekstra DeFi ödülleri veriyor.

Binance indirim kodu

Yeni bir merkezi olmayan borsa olan SwapX, DeFi ekosistemine likidite sağlamak amacıyla bir ödül sistemi hazırladığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün yaptığı açıklamada SwapX, Uniswap ve Balancer gibi diğer merkezi olmayan borsalardaki (DEX) LP tokenlerini stake etme karşılığında ödül olarak SwapX yönetim tokeni SWP’yi kazanmalarına imkan sağlayan düzenlemenin uygulamaya alındığını açıkladı. Söz konusu ödül sistemi 17 Eylül tarihi itibariyle kullanılabiliyor.

Duyurunun bir parçası olarak SwapX, ayrıca bir SWP / USDT likidite havuzunun başlatıldığını açıkladı. İnsanlar bu likidite havuzunu kullandıkları takdirde, söz konusu havuza özel olarak üretilmiş olan ve Pair Token adı verilen ek bir yönetim tokeni sahibi olabilecekler.

Bahsi geçen projenin çıkış noktasının, farklı token takas havuzlarına likidite sağlama karşılığında Uniswap ve Balancer gibi merkezi olmayan borsalardan elde edilebilen likidite sağlayıcısı (LP) tokenler olduğu belirtiliyor.

SWP ve Pair Token Farkları

Bir SwapX temsilcisi tarafından yapılan açıklamada SWP’nin SwapX platformunun yönetim tokeni olduğu ve Pair Tokenlerinin de bireysel ve ayrı likidite havuzlarına özel yönetim tokeni olarak planlandığı belirtildi. Bu anlamda SwapX tarafından yapılan en büyük yeniliğin, başka hiçbir DEX henüz bireysel ve ayrı likidite havuzları için bir yönetim tokeni tasarlamamışken böyle bir adım atılması olduğu kaydedildi.

Pair token sahipleri, varlıklarını token ya da ödül oranlarını düzenlemek için kullanabilir. SwapX merkezi olmayan değişim platformu, 10 Eylül tarihinde Uniswap’in bir klonu olarak anonim bir ekip tarafından hayata geçirildi. Ancak yönetim ve ödül dağıtım standartları Pair Tokens ve SWP ödüllerini kapsayacak şekilde değiştirildi.

İlgili Haber:  Kripto Sektöründeki Kadın İstihdamı Ne Durumda?

SwapX tarafından Decrypt’e yapılan açıklamalarda SWP yönetim tokeninin esas olarak likidite teşvikleri, SwapX topluluğu oy verme işlemleri, havuz sertifika ücretlerinin ödenmesi ve daha fazlası için kullanılacağı belirtildi. Her bir havuz için Pair tokenler, risk rezervi ve işletme giderleri de dahil olmak üzere likidite sağlayıcılarına %85 oranında ve havuz yönetimini de %15 oranında likidite rezerv dağıtımı gerçekleştirileceği aktarıldı.

Her iki türdeki yönetim tokeni de açık piyasa içerisinde işlem görmeye uygun olarak tasarlandı.

SwapX platformu, insanları DeFi ekosistemine dahil etme konusunda teşvik imkanı sağlayan ve hızla gelişmekte olan DeFi projelerinin en son örnekleri arasında yer alıyor. Bu anlamda DeFi’nin popülaritesi artmaya devam ettiği sürece kripto dünyasını yeni boyutlara taşıyan farklı bir trend olarak piyasaya damga vurabileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar