8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Sygnum Bankası, Aave ve Uniswap Gibi DeFi Tokenleri İçin Alım Satım Hizmeti Vermeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri vermeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için saklama ve alım satım hizmetleri sunacağını açıkladı.
  • Sygnum, söz konusu hizmetlerin kurumsal düzeyde verileceğini belirtti.

İsviçre dijital varlık bankası Sygnum, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri başlattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sygnum, Hangi DeFi Tokenlerini Destekleyecek?

Banka tarafından yapılan duyuruda, Aave (AAVE), Aragon (ANT), Curve (CRV), Maker (MKR), Synthetix (SNX), Uniswap (UNI) ve 1inch (1INCH) için saklama ve alım satım hizmetlerinin başlatılacağı belirtildi. Sygnum ayrıca stablecoin USD Coin (USDC) için de saklama ve alım satım hizmetlerini başlatacağını açıkladı.

Banka müşterileri artık doğrudan DeFi token portföyüne yatırım yapabilecek. Sygnum Bankasındaki İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “DeFi alanındaki yenilikler, finans sektöründeki mevcut geleneksel kullanım durumlarının çoğunu dönüştürme potansiyeline sahip. Mevcut düşük faiz ortamında çok çekici getiri profilleri de sunuyorlar.” ifadelerini kulladı.

Finansal evrenler arasında gelecekte bu tür daha fazla bağlantı olacağını söyleyen Curve CEO’su Michael Egorov ise, “Sygnum, geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında oldukça önemli bir köprü oldu.” dedi.

DeFi Faaliyetlerinde Son 1 Aydır Düşüş Yaşanıyor

Sygnum’un DeFi hizmetleri sunacağı yönündeki haber, Ethereum’daki DeFi etkinliğinin önemli ölçüde düştüğü bir ayda geldi.

Analiz firması Glassnode geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili, “Tarihsel olarak büyük bir düşüş. Mayıs ayında hem işlem hacimleri hem de işlem sayısı düştü.” açıklamasını yaptı.

Yine de DeFi için ağdaki aktivitede yaşanan düşüş, en azından işlem ücretlerinin de 2020 seviyelerine gerilemesine yardımcı oldu.

İlgili Haber:  DeFi Piyasa Değeri 45 Milyar Dolara Ulaştı

Ek olarak, Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz gün 40.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu durum Aave, Uniswap ve Compound tokenlerinde de önemli bir fiyat artışı yaşanmasını sağladı. Söz konusu DeFi tokenleri ve Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonun rekor seviyelere yükseldiği belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar