Sygnum Bankası, Aave ve Uniswap Gibi DeFi Tokenleri İçin Alım Satım Hizmeti Vermeye Başladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri vermeye başladı.

blank

Haberin Özeti

  • İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için saklama ve alım satım hizmetleri sunacağını açıkladı.
  • Sygnum, söz konusu hizmetlerin kurumsal düzeyde verileceğini belirtti.

İsviçre dijital varlık bankası Sygnum, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri başlattı.

Sygnum, Hangi DeFi Tokenlerini Destekleyecek?

Banka tarafından yapılan duyuruda, Aave (AAVE), Aragon (ANT), Curve (CRV), Maker (MKR), Synthetix (SNX), Uniswap (UNI) ve 1inch (1INCH) için saklama ve alım satım hizmetlerinin başlatılacağı belirtildi. Sygnum ayrıca stablecoin USD Coin (USDC) için de saklama ve alım satım hizmetlerini başlatacağını açıkladı.

Banka müşterileri artık doğrudan DeFi token portföyüne yatırım yapabilecek. Sygnum Bankasındaki İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “DeFi alanındaki yenilikler, finans sektöründeki mevcut geleneksel kullanım durumlarının çoğunu dönüştürme potansiyeline sahip. Mevcut düşük faiz ortamında çok çekici getiri profilleri de sunuyorlar.” ifadelerini kulladı.

Finansal evrenler arasında gelecekte bu tür daha fazla bağlantı olacağını söyleyen Curve CEO’su Michael Egorov ise, “Sygnum, geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında oldukça önemli bir köprü oldu.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DeFi Faaliyetlerinde Son 1 Aydır Düşüş Yaşanıyor

Sygnum’un DeFi hizmetleri sunacağı yönündeki haber, Ethereum’daki DeFi etkinliğinin önemli ölçüde düştüğü bir ayda geldi.

Analiz firması Glassnode geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili, “Tarihsel olarak büyük bir düşüş. Mayıs ayında hem işlem hacimleri hem de işlem sayısı düştü.” açıklamasını yaptı.

Yine de DeFi için ağdaki aktivitede yaşanan düşüş, en azından işlem ücretlerinin de 2020 seviyelerine gerilemesine yardımcı oldu.

Ek olarak, Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz gün 40.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu durum Aave, Uniswap ve Compound tokenlerinde de önemli bir fiyat artışı yaşanmasını sağladı. Söz konusu DeFi tokenleri ve Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonun rekor seviyelere yükseldiği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend