9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Sygnum Bankası, Aave ve Uniswap Gibi DeFi Tokenleri İçin Alım Satım Hizmeti Vermeye Başladı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri vermeye başladı.

blank

Haberin Özeti

  • İsviçre merkezli dijital varlık bankası Sygnum, DeFi tokenleri için saklama ve alım satım hizmetleri sunacağını açıkladı.
  • Sygnum, söz konusu hizmetlerin kurumsal düzeyde verileceğini belirtti.

İsviçre dijital varlık bankası Sygnum, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri için kurumsal düzeyde saklama ve alım satım hizmetleri başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Sygnum, Hangi DeFi Tokenlerini Destekleyecek?

Banka tarafından yapılan duyuruda, Aave (AAVE), Aragon (ANT), Curve (CRV), Maker (MKR), Synthetix (SNX), Uniswap (UNI) ve 1inch (1INCH) için saklama ve alım satım hizmetlerinin başlatılacağı belirtildi. Sygnum ayrıca stablecoin USD Coin (USDC) için de saklama ve alım satım hizmetlerini başlatacağını açıkladı.

Banka müşterileri artık doğrudan DeFi token portföyüne yatırım yapabilecek. Sygnum Bankasındaki İş Birimleri Başkanı Thomas Eichenberger konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “DeFi alanındaki yenilikler, finans sektöründeki mevcut geleneksel kullanım durumlarının çoğunu dönüştürme potansiyeline sahip. Mevcut düşük faiz ortamında çok çekici getiri profilleri de sunuyorlar.” ifadelerini kulladı.

Finansal evrenler arasında gelecekte bu tür daha fazla bağlantı olacağını söyleyen Curve CEO’su Michael Egorov ise, “Sygnum, geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında oldukça önemli bir köprü oldu.” dedi.

DeFi Faaliyetlerinde Son 1 Aydır Düşüş Yaşanıyor

Sygnum’un DeFi hizmetleri sunacağı yönündeki haber, Ethereum’daki DeFi etkinliğinin önemli ölçüde düştüğü bir ayda geldi.

Analiz firması Glassnode geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili, “Tarihsel olarak büyük bir düşüş. Mayıs ayında hem işlem hacimleri hem de işlem sayısı düştü.” açıklamasını yaptı.

Yine de DeFi için ağdaki aktivitede yaşanan düşüş, en azından işlem ücretlerinin de 2020 seviyelerine gerilemesine yardımcı oldu.

İlgili Haber:  Gemini, UNI ile Birlikte 14 Farklı DeFi Tokenini Listeledi

Ek olarak, Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz gün 40.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu durum Aave, Uniswap ve Compound tokenlerinde de önemli bir fiyat artışı yaşanmasını sağladı. Söz konusu DeFi tokenleri ve Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonun rekor seviyelere yükseldiği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend