Proof of stake (PoS) blockchain ağı NEM (XEM), Symbol (XYM) blockchain’in halka açık lansmanının yanı sıra aralık ayında bir token geçişi için hazırlıklara başladı.

Cointelegraph’a konuşan NEM Group CIO ve NEM Ventures genel müdürü Dave Hodgson, Symbol’ün lansmanda en az iki ürünü barındıracağından söz etti.

Symbol, 4 milyon dolardan fazla değere sahip 25 bin varil 2020 vintage burbonda tokenize bir mülkiyet temsili sunan Wave Financial Whiskey Fund’a ev sahipliği yapacak. Platform bunun yanı sıra, Litvanya’nın 1918 yılında bağımsızlığını ilan edişinin anısına ülkenin merkez bankası tarafından yayınlanan, tahsil edilebilir kripto varlıkları olan LBCOIN’e de ev sahipliği yapacak. Her iki ürün de daha önce NEM bünyesinde bulunuyordu.

Hodgson, fraksiyonelleştirmenin geleneksel varlık sınıflarına sağlayacağı faydaların altını çizdi ve Wave’in viski fonunun, yatırımcılara geleneksel olarak erişmesi çok zor olan bir varlık sınıfına maruz kalacağını belirterek, “şayet gidip 4000 varil viski almaya gücünüz yoksa” dedi.

Yönetici ayrıca, kısmi mülkiyetin, Afrika ve Güneydoğu Asya gibi gelişmekte olan piyasalardaki yatırımcılara hisse senedi ürünlerine daha fazla erişim sunacağını, bunun yanı sıra sektöre verimlilik tasarrufu da sağlayan blockchain’in sunduğu tekliflerin altını çizdi:

“[Hisse senetleri] bozulmaya hazır durumda. Mevcut model çok fazla silo halinde ve hisse senetlerinin transferini sağlayan mekanizmalar çok yavaş ve çok pahalı.”

İşletmeler için Symbol

Hodgson, Symbol’ü birlikte çalışabilirlik ve güvenlik tokenlerine odaklanan işletmeler için oluşturulmuş hibrit bir blockchain olarak tanımladı.

Symbol, halka açık veya özel bir zincir olarak konuşlandırılabilir. İşletmeler için hassas ve özel bilgilerin de açık bir blockchain ağında yayınlanmayacağını taahhüt eder.

Söz konusu blockchain ayrıca, gelecekte ek ağları destekleme planları ile Ethereum ve Bitcoin blockchainleri arasında zincirler arası takasları kolaylaştırır. Hodgson, kurumlar arasında gerçekleşebilecek zincirler arası birlikte çalışmanın önemini vurguladı ve geleceğin simbiyozda çalışan birden fazla özel blockchain ağını içeren bir kripto ekosistemi getireceği beklentilerini belirtti.

XEM sahipleri, tokenlerini aralık ayında bire bir oranında XYM’ye dönüştürebilir. Ancak borç, birikim, toplam varlık ve bütçe bilgilerinde yanlışlık olmaması için dönüştürme işlemine önceden kaydolmaları gerekiyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın