1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Taklitçi Bir Hesap Kurt Cobain NFT’si Satıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Obama’nın “Hope” posterlerinin arkasındaki isim Shepard Fairey, bir taklitçinin sahte bir NFT’yi açık artırmaya çıkardığını söylüyor. Fairey, hesabı yasaklamak adına Rarible’dan yardım istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Obama’nın “Hope (Umut)” posterinin arkasındaki isim Shepard Fairey, sahte bir hesabın, kendi çalışmalarını NFT olarak sattığını söylüyor.
  • Eser, “Kurt Cobain – Endless Nameless” olarak belirtiliyor.
  • Bu, NFT tabanlı kripto sanatının tekrarlanabilir ve taklit edilebilir doğasına işaret ediyor.

Eski Başkan Obama’nın “Hope” kampanya afişinin arkasındaki sanatçı Shepard Fairey, sahte bir hesabın, kendi çalışmalarını NFT olarak sattığını söylüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sahte NFT Tehlikesi

Fairey, Twitter’da @obeygiantart kullanıcı adlı bir hesabın, NFT pazar yeri Rarible’da çalışmalarını satışa çıkardığını belirtti. Fairey’in Twitter kullanıcı adı ise @obeygiant. Bu da sahte kullanıcının açık bir şekilde Fairey’i taklit ettiği anlamına geliyor.

Bu, internetin kendisi kadar eski bir hikaye: Taklitçi hesaplar, en başından beri Twitter ve Facebook’ta bir sorun olmaya devam ediyor. Mavi tik doğrulama sistemlerinin ilk geliştirilmesinin nedeni de budur: Gerçek hesapları sahtelerinden ayırmak.

NFT Pazarı İlk Çeyrekte 1.5 Milyar Dolar Gelir Üretti

NFT’ler, internetteki hemen hemen her şey için bir tür sahiplik kanıtı olarak kullanılabilen ve değiştirilemeyen tokenlerdir. DappRadar’a göre son birkaç ayda NFT pazarı patlama yaşadı. 2021’in ilk çeyreğinde NFT satışları genel olarak 1.5 milyar Dolardan fazla gelir üretti.

Rarible, patlamadan yararlanan birçok NFT pazar yerinden biri oldu. Ayrıca Rarible kendi mavi tik tabanlı bir doğrulama sistemine sahiptir; bu nedenle sahte Fairey NFT’sine teklif verirseniz bu muhtemelen sizin dikkatsizliğinizdir.

Topluluğun herhangi bir üyesini taklit ederek dolandırıcılık yapmak Rarible’daki hizmet şartlarında açıkça yasaklanmıştır. Sahte Fairey NFT’si için en yüksek teklif şu anda 100 Dolar seviyesinde.

İlgili Haber:  BTC Balinaları Her Yeni Zirvede Satış Yaptıkça Bitcoin Fiyat Dalgalanmaları Yükseliyor

Rarible ise konu ile ilgili henüz detaylı bir açıklama yayınlamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar