Tanınmış Hacker, Kripto VC Firması Paradigm’da Çalışmaya Başlıyor

Samczsun adlı hacker, milyonlarca dolar değerinde kriptoyu çalınmaktan kurtarmıştı. Şimdi ise söz konusu uzmanlığını multimilyon dolarlık bir portföye taşıyor.

Eylül ayında, beyaz şapkalı hacker Samczsun, yaklaşık 10 milyon dolarlık ETH’yi çalınmaktan kurtarmıştı. Şimdilerde ise bahsi geçen hacker, kripto varlıkları ve blockchain girişimleri için bir risk sermayesi şirketi olarak hizmet veren Paradigm’dan bir iş teklifi aldı.

Paradigm’in kurucularından ve yönetici ortağı olan Matt Huang, Decrypt’e verdiği açıklamalarda Samczsun’un kendi güvenlik ve denetim uzmanlığını şirket portföyüne taşıyacağını dile getirdi. Söz konusu portföy, halihazırda merkezi olmayan borsa Uniswap, Ethereum cüzdanı Argent, sansüre karşı geliştirilmiş olan Keep Network ve merkezi olmayan depolama platformu Sia’ya yapılan yatırımları zaten içeriyor.

Eylül Ayında 25 Bin ETH Kurtarmıştı

Kripto para alanına ilgi duyan herkes, Samczsun’u, Defi Project Lien Finance’e ait savunmasız bir akıllı sözleşme kapsamında duran 25.000 ETH’yi (yaklaşık olarak 9,6 milyon dolar değerinde) kurtardığı, Eylül ayındaki bir hackleme işleminden tanıyabilir. Söz konusu kripto paranın çalınacağını bilen Samczsun ve arkadaşları, akıllı sözleşmelerden yararlanmak isteyen botların dikkatini çekmeden parayı güvenli bir yere taşımayı başarmışlardı.

Huang ve Coinbase’in kurucu ortakları arasında da yer alan Fred Ehrsam’ın, Paradigm şirketinin ortakları arasında da yer aldığı biliniyor. Samczsun’un Paradigm’da çalışacak olması ise bu anlamda oldukça olumlu karşılandı.

Eski Hükümet Danışmanı da Şimdi Paradigm’de

Temmuz ayında Paradigm, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın eski Genel Danışman Vekili Gus Coldebella’yı genel danışman olarak şirkete kazandırdı. Coldebella, daha önce Coinbase ile birlikte USD Coin stablecoin çıkaran Circle için baş hukuk sorumlusu olarak görev yapmıştı. Burada edindiği kripto bilgi birikimini, hükümet deneyimi ile de birleştiren Coldebella bundan sonra Paradigm’a danışman olarak hizmet verecek.

  12 Aralık'ta Ücretsiz Token Dağıtılacak: Coinbase Kullanıcıları Mahrum Kalabilir

Huang tarafından Decrypt’e verilen açıklamalarda, Paradigm’ın, kriptonun sınırlarını derinden anlayan ve gerçek anlamda kripto-yerel bir ekip oluşturmaya odaklandığı dile getirildi. Şirket portföyüne katkıda bulunması adına üst düzey strateji ve işe alım departmanlarından mekanizma tasarımı ve mühendisliğine kadar her konuda katkı sağlayabilecek çalışanların tercih edildiği belirtildi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın