23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Taraftar Tokeni Firması Chiliz, ABD Genişlemesine 50 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, 2021’de taraftan tokenlerinde beş kat artış planladıklarını ifade etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Taraftan tokeni ihraççısı Chiliz, 50 milyon Dolarlık yeni bir genişleme planıyla ABD piyasasına dahil oluyor.
  • Firma halihazırda büyük Avrupa spor ligleri ile ortaklık kurmuş durumda.
  • İki adet ABD ortaklığına imza atan şirket CEO’su Alexandre Dreyfus, stratejisini ve zamanlamasının önemini açıkladı.

Chiliz, ABD piyasasına giriyor. Ödüller karşılığında spor hayranlarına token veren firma, bugün yaptığı açıklamada, ABD pazarına genişleme doğrultusunda 50 milyon Dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Taraftar Token Ekosistemi Her Geçen Gün Büyüyor

CEO Alexandre Dreyfus, “Yeni ortaklar ve ekosistemimizin büyümesi ile birlikte Socios.com platformunda bu yıl beş kat artış bekliyoruz.” dedi.

AC Milan ve FC Barcelona da dahil olmak üzere Avrupa’nın önde gelen futbol takımlarıyla ortaklıkları bulunan Malta merkezli şirketin halihazırda iki ABD ortağı var: Professional Fighters League ve dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonu olan UFC.

Dreyfus, ABD pazarı için yeni genişleme planlarının futbol ve basketbol gibi daha geleneksel sporlara odaklandığını ve asıl amacın beş büyük ABD spor liginin önde gelen franchise’ları ile taraftar tokenleri başlatmak olduğunu belirtti.

Taraftar tokenlerine duyulan ilgi artışından emin olduğunu ancak ABD pazarlarına genişlemenin “daha büyük bir çaba” gerektirdiğini söyleyen Dreyfus, “Çünkü ABD’de ligler Avrupa’dakinden çok daha fazla kontrol altında.” diye ekledi.

ABD Sporları, Taraftan Tokeni Kullanımı İçin Olgunlaştı

Chiliz tokeni CHZ, Socios.com’a güç veriyor ve taraftarlar, kripto para ticareti yoluyla favori takımları için token satın alabiliyor. Tokenler, hayranların bir dizi ankette oy kullanmasına ve özel ödüller kazanmasına katkı sağlıyor.

İlgili Haber:  Dijital Euro: Avrupa Merkez Bankası'ndan Bir Rapor

Chiliz, hizmetini tanıtmak için ABD’de bir dizi eğitim çalışması planlıyor.

Taraftar tokenleri, hem Avrupalı futbol taraftarları hem de ligler için bir hit olduğunu kanıtladı; çünkü küresel taraftar kitleleriyle etkileşimi en üst seviyeye taşıdığı açıkça görüldü. Örneğin, İtalyan futbol takımı Juventus, geçtiğimiz günlerde 400 milyon küresel taraftarının %99’unun Torino’daki stadyumuna hiç girmediğini tahmin etti. Tokenler ise kulüplerin tüm hedef kitlesine ulaşmasını sağlıyor.

Dreyfus, Chiliz için ABD pazarına girmenin tam zamanı olduğunu söyledi. CEO, “ABD franchise’larının çoğu, küresel hayran kitlesiyle etkileşim kurmak ve bunlardan para kazanmak için mücadele eden küresel markalardır. Gelişmekte olan pazarlar ve dijital dünyaya aşina eğitimli gençler yeni bir deneyim arıyor.” dedi.

AC Milan, Taraftar Tokenini Listelemesinin Ardından Birkaç Saat İçinde 6 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Chiliz’in genişleme haberi, Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi kripto para figürlerinin bir dizi Bitcoin yatırımını takiben ilginin arttığı bir zamanda geliyor.

Spor hayranları, stadyumlara tekrar girebilmek için koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesini beklerken; taraftar tokenleri, zorlu liglerin ihtiyaç duydukları fonları toplamaları için iyi bir yöntem olabilir.

Şampiyonlar Ligi’ni yedi kez kazanan AC Milan, geçtiğimiz ay ACM taraftar tokenini listeledi ve sadece birkaç saat içinde 6 milyon Doların üzerinde gelir elde etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar