30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Tarihi Çöküşe Rağmen Çoğu Bitcoin Yatırımcısı Kâr Elde Etmeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Verilere göre, sadece yeni yatırımcılar geçen haftaki çöküşten ciddi seviyede zarar etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’de geçen hafta büyük bir satış dalgası ve akabinde çöküş meydana geldi.
  • Ancak Glassnode verileri, çoğu kullanıcı varlığının hâlâ kârda olduğunu gözler önüne seriyor.
  • Bunun nedeni ise satışların büyük ölçüde yeni yatırımcılar tarafından panikle yapılması olarak gösteriliyor. Uzun vadeli yatırımcılar, çöküş sürecinde büyük oranda satış yapmadı.

Bitcoin piyasası, 12 yıllık tarihindeki en kötü çöküşlerden birini yaşadı. Yine de, son birkaç gündeki büyük düşüşe rağmen, çoğu Bitcoin yatırımcısı hâlâ kârda.

Binance indirim kodu

Panik Satışları Bitcoin Fiyat Çöküşünü Getirdi

Analiz şirketi Glassnode’un ortaya koyduğu verilere göre, geçtiğimiz hafta yaşanan Bitcoin çöküşünün en büyük nedenlerinden biri, piyasadaki acemi yatırımcıların büyük oranda panik satışı yapması olarak gösteriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hafta yayınladığı raporda firma, Bitcoin piyasasının Mart 2020 satışından bu yana en büyük kaldıraç düşürme olayını yaşadığını belirtti. Raporda ayrıca bu çöküşten zarar gören kripto para kullanıcılarının büyük bölümünün son 3-4 aydır kripto para piyasasında faaliyet gösteren yeni kullanıcılar olduğunun altı çizildi.

Diğer bir deyişle, Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.000 Doların bir hayli altında işlem görse de; çoğu yatırımcı kripto parayı şu anki seviyesi olan 40.000 Dolardan çok daha önce satın aldı ve zaten önemli bir kâr elde etti.

Bitcoin Balinaları, Fiyattaki Düşüşü Bir Alım Fırsatı Olarak Değerlendirdi

Ek olarak, Glassnode verilerine göre, Bitcoin çöküşü sırasında büyük balinaların – 10.000 veya daha fazla Bitcoin tutan cüzdanlar – sayısının 85’ten 90’a yükseldiği belirlendi. Bu da büyük Bitcoin yatırımcılarının fiyat çöküşünü bir zarardan çok alım fırsatı olarak gördüğünü kanıtlıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 12 Gündür Tarihinin Zirvelerini Yaşıyor

Yine de geçen hafta yaşanan sürecin Bitcoin için oldukça zor olduğu bir gerçek. Lider kripto para, geçtiğimiz hafta 30.000 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu, Nisan ayından ulaşılan 64.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine oranla %52 daha düşük bir fiyat olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar