30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Tayland Kendi Kripto Parasını Çıkarmayı Hedefliyor: “TAT Coin”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Turizm sektörü, Koronavirüs nedeniyle dünyada gerçekleşen karantina uygulamalarından oldukça kötü etkilenmişti. Turizm endüstrisini canlandırmayı uman Tayland, sektörün kendisine gelmesini sağlamak için kripto para alanında bir adım atıyor.

Binance indirim kodu

Son haberlere göre, Tayland Turizm Otoritesi (TAT), kendi kripto parasını, TAT Coin’i piyasaya sürmeyi düşünüyor. Bu adım ile birlikte ülke, kripto para yatırımcılarına ve turistlere daha çekici hale gelmeyi amaçlıyor.

Binance indirim kodu

TAT Coin’in Fiyatında Spekülasyona İzin Verilmeyecek

Taylandlı yetkililer şu sıralar, ülkenin hisse senedi borsası ile bu tokenin en iyi şekilde nasıl piyasaya çıkabileceğine dair fikir alışverişleri yürütüyor. Kuponların dijital tokenlere transfer edilmesi ve böylelikle operatörlere daha fazla likidite aktarılması masada olan konular arasında yer alıyor. Bununla birlikte, piyasaya çıkacak kripto paranın fiyatı üzerinde spekülasyonlar yapılıp kazanç elde edilmesine de müsaade edilmeyecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Token, piyasaya sürülebilmesi için gereken temel özelliklerin yanı sıra, kullanıcılara sunulmadan önce gerekli denetimlere ve testlere tabii tutulacak. Tokeni piyasaya sürecek olan kurum devlete ait olduğu için, ülkenin turizm otoritesinin ilk olarak bu tip bir dijital tokeni oluşturmaya yetkisi olup olmadığının çalışması yapılacak.

Ayrıca ilgili kurumun, ülkenin “Kraliyet Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonu’ndan” da izin alması gerekiyor. Söz konusu komisyon geçmişte benzer lisanları vermekten kaçınmıştı.

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan ederek kripto paraların ülkeler bazında adaptasyonu ile ilgili en büyük adımı atmıştı.

TAT yetkilisi Yuthasak Supasorn, kripto paralar gibi teknolojik yeniliklerin dünyanın işleyişini değiştirdiğini düşünüyor. Supasorn, bu fırsatı değerlendirerek ülkenin turizm arz zincirinin sahip olduğu rekabet etme kabiliyetini arttıracak ve potansiyel gezginleri ülkeye çekecek kısa vadeli adımlar atmak istiyor. Yetkili şu açıklamayı yaptı: “Geleneksel iş modellerinin yeni değişiklikler ile uyum sağlamada zorluk yaşaması muhtemel olduğundan, dijital altyapımızı ve dijital okuryazarlığımızı turizm kripto para turizmi alanında hazırlamamız gerekiyor.”

İlgili Haber:  Ripple, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine Hizmet Vermek İçin Özel Bir Proje Geliştiriyor

Devlete bağlı olan kurum ayrıca, havaalanlarında turistlere sunulacak olan bir Bitcoin banka kartı üzerinde de çalışıyor. Uzun vadede TAT, ülkenin turizm platformunu, yerel bir kripto para borsası olan Bitkup ile birlikte geliştirmek istiyor. Platform sadece TAT Coin’i değil, kripto para piyasasından gelen talebe karşılık olacak şekilde NFT’leri ve diğer kripto paraları da listeleyecek.

Taylandlı yetkililer ayrıca, uzun vadeli bir plan olarak otellere de konuyla ilgili hazırlık yapmaları talimatını verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar