10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Tayland, Turizm Endüstrisini Kripto Para Üzerine Kurmayı Planlıyor: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tayland Turizm Otoritesi, ülkenin pandemi sonrası ekonomisini canlandırmak için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tayland Turizm Otoritesi, ülkenin pandemi sonrası ekonomisini canlandırmak için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.
  • Kurum, gelecek yıla kadar “kendi kripto parasını üretmek, bir cüzdan geliştirmek ve yeni bir turizm ekosistemi oluşturmak” için özel bir birim kuracak.

Tayland, koronavirüs pandemisi nedeniyle kaybettiği turizm gelirlerini telafi etmek için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.

Binance indirim kodu

Tayland’ın Kripto Para Planları

Bloomberg’in haberine göre Tayland Turizm Otoritesi (TAT), kripto para sahiplerinin varlıklarını ülkede harcamasını kolaylaştırmak için düzenleyiciler ve yerel bir kripto para borsası ile birlikte çalışıyor. TAT yöneticisi Yuthasak Supasorn’a göre kurum gelecek yıla kadar kendi kripto parasını üretmek, bir cüzdan geliştirmek ve yeni bir turizm ekosistemi oluşturmak için özel bir birim kuracak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yuthasak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kripto parayı benimsemenin ülkenin pandemi öncesi turizm seviyelerine ulaşmasında yardımcı olacağını söyledi ve “Kripto para geleceğin teknolojisi. Bu yüzden Tayland’ı, bu kaliteli ve zengin turist grubunu ağırlamak için kripto pozitif bir toplum yapmalıyız.” diye ekledi. Statista verilerine göre Tayland’a uluslararası turist hareketliliği 2019’da 39.8 milyon iken 2020’de 6.7 milyona kadar düştü.

Turizm Hareketliliğinin Düşmesi Tayland GSYİH’sini Olumsuz Etkiledi

Turizmin Tayland’ın GSYİH’sine katkısı da bu anlamda 2019’da %18.21 iken 2020’de %6.78 oranına kadar geriledi.

Kasım 2021’den itibaren 63 adet belirlenmiş ülkeden birinde 21 gün kalan aşılı uluslararası yolcular, karantinaya girmek zorunda kalmadan Tayland’a seyahat edebilirler. TAT, 2022 sonunda ülkeye gelen turistlerin %10’unun kripto para sahiplerinden oluşacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar