26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Tayland, Turizm Endüstrisini Kripto Para Üzerine Kurmayı Planlıyor: İşte Detaylar

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Tayland Turizm Otoritesi, ülkenin pandemi sonrası ekonomisini canlandırmak için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tayland Turizm Otoritesi, ülkenin pandemi sonrası ekonomisini canlandırmak için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.
  • Kurum, gelecek yıla kadar “kendi kripto parasını üretmek, bir cüzdan geliştirmek ve yeni bir turizm ekosistemi oluşturmak” için özel bir birim kuracak.

Tayland, koronavirüs pandemisi nedeniyle kaybettiği turizm gelirlerini telafi etmek için kripto para zenginlerini ülkeye çekmek istiyor.

Binance indirim kodu

Tayland’ın Kripto Para Planları

Bloomberg’in haberine göre Tayland Turizm Otoritesi (TAT), kripto para sahiplerinin varlıklarını ülkede harcamasını kolaylaştırmak için düzenleyiciler ve yerel bir kripto para borsası ile birlikte çalışıyor. TAT yöneticisi Yuthasak Supasorn’a göre kurum gelecek yıla kadar kendi kripto parasını üretmek, bir cüzdan geliştirmek ve yeni bir turizm ekosistemi oluşturmak için özel bir birim kuracak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Yuthasak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kripto parayı benimsemenin ülkenin pandemi öncesi turizm seviyelerine ulaşmasında yardımcı olacağını söyledi ve “Kripto para geleceğin teknolojisi. Bu yüzden Tayland’ı, bu kaliteli ve zengin turist grubunu ağırlamak için kripto pozitif bir toplum yapmalıyız.” diye ekledi. Statista verilerine göre Tayland’a uluslararası turist hareketliliği 2019’da 39.8 milyon iken 2020’de 6.7 milyona kadar düştü.

Turizm Hareketliliğinin Düşmesi Tayland GSYİH’sini Olumsuz Etkiledi

Turizmin Tayland’ın GSYİH’sine katkısı da bu anlamda 2019’da %18.21 iken 2020’de %6.78 oranına kadar geriledi.

Kasım 2021’den itibaren 63 adet belirlenmiş ülkeden birinde 21 gün kalan aşılı uluslararası yolcular, karantinaya girmek zorunda kalmadan Tayland’a seyahat edebilirler. TAT, 2022 sonunda ülkeye gelen turistlerin %10’unun kripto para sahiplerinden oluşacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend