30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tecrübeli Yatırımcı Bitcoin, Altın ve Gümüş Fiyatları Hakkındaki Düşüncelerini Aktardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Deneyimli yatırımcı David Tice, kısa bir süre önce CNBC’ye verdiği röportajında şöyle dedi: “5 büyük teknoloji şirketinin hisseleri ve Bitcoin şu anda çok pahalı. Buna karşın altın ve gümüş görece ucuz duruyor ve enflasyona ile zayıf bir dolara karşı daha iyi koruma sağlayabilirler. 2020 yılının Nisan ayında COVID-19 nedenli düşüşlerin ardından uzun bir yol katettik. Ancak henüz bu tür olaylar geride kalmadı ve bu tehlikeli bir piyasa.”

Binance indirim kodu

“Büyük 5’li Teknoloji Şirketlerinin Hisseleri Tehlikeli Olabilir”

Tice’ın endişelendiği konular arasında geçici bile olsalar, hisse senedi piyasasının şirket gelirlerine göre aşırı yüksek fiyatlanması, ABD yönetiminin rekor düzeylerde borçlanması, hazine gelirlerinin son haftalarda azalması ve enflasyonun artması yer alıyor.

Binance indirim kodu

Ünlü yatırımcı ayrıca Alphabet, Microsoft ve diğer teknoloji şirketlerinin yalnızca yatırımcılarına güzel kazançlar sağlamak amacıyla kurulmadığını ve bu hisse senetlerinin halen riskli olduğunu da söyledi. Aynı isim Ocak ayında CNBC’ye verdiği röportajında ABD hisse senetlerinin 2 yıllık bir gerileme periyodunda en az %30 değer kaybedeceğini iddia etmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tice ayrıca, küresel çapta yönetimlerin trilyonlarca dolar destek parasını ekonomilerine akıttığı bir dönemde altın ve gümüşün cazibesinin altını çizdi: “Parasal ve mali piyasalardaki bu disiplin eksikliğine baktığınızda altının gidilmesi gereken rota olduğunu düşünüyorum. Altın ile beraber altın ve gümüş madenciliği şirketlerine de dikkat çekiyorum.”

Tice bu madencilik şirketlerinin fiyatının kendisine göre düşük olduğunu, hızla büyüme gösterdiklerini ve altın fiyatının artması durumunda bu şirketlerin de kar edeceğini düşündüğünü söyledi.

David Tice Bitcoin ve Kripto Para Piyasasıyla da İlgili Görüş Paylaştı

Deneyimli yatırımcı ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paralar için alarm sinyalleri verdi. Tice Bitcoin 10.000 dolar civarındayken BTC’nin itibari para birimlerinin değer kaybına karşı iyi bir koruma olacağını düşünüyordu ancak fiyatın 60.000 dolara ulaşması üzerine bu düşüncelerinden vazgeçti: “Çok ileri gittiğini düşündük. Çok ama çok hızlı bir şekilde yükseliş gösterdi.”

İlgili Haber:  ConsenSys, JP Morgan’ın Blok Zinciri Platformu Quorum'u Satın Aldı

Tice ayrıca son haftalarda çok sayıda ülkenin merkez bankası yetkililerinin Bitcoin’i eleştirdiğini, bu yüzden de daha katı regülasyon hamlelerinin yolda olabileceğini düşündüğünü aktardı.

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda günlük %2.43’lük bir kayıp ile 30.807 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar