1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

ABD’li Senatör Ted Cruz 50.000 Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

ABD Senatosu’na sunulan yeni bir mali rapora göre, Senatör Ted Cruz geçen ay 50.000 dolar değerinde bitcoin satın aldı.

Binance indirim kodu

Senatoya sunulan raporda Ted Cruz’un 25 Ocak’ta 15.001 ila 50.000 dolar arasında kripto para satın aldığı ve ödemeyi yapmak için finansal aracılık firması River’ı kullandığı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Ted Cruz’un satın alım yaptığı esnada Bitcoin’in 36.000 ila 37.000 dolar arasında işlem gördüğü ve Kasım ayında ulaşılan 69.000 dolarlık rekor seviyenin çok altında olduğu tahmin ediliyor. Bu durumda ABD’li senatör Bitcoin’i gerçekten en dip seviyeden almış olabilir.

Ocak ayının başlarında, bazı analistler 2022’de tüm kripto para piyasasının çökeceği bir “kripto kışı” yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Ayrıca en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi 2022’nin ayı piyasası şeklinde geçeceğini söyleyen bir rapor yayınlamıştı.

Aynı zamanda 1.7 milyar dolarlık hedge fonu Morgan Creek Capital’in baş yatırımcısı ve CEO’su Mark Yusko Business Insider’a verdiği röportajda 2022’nin kirpto piyasası için zorlu geçeceğini belirtti.

Bitcoin bu haberin girildiği anda 41.663 dolardan işlem görüyordu.

Ted Cruz, son aylarda kendisini Bitcoin’in destekçisi olarak konumlandırmaya başlamıştı.

Geçen Ağustos ayında, o ve Tesla CEO’su Elon Musk, Senato’nun on yıl içinde 28 milyar dolarlık yeni gelir elde etmeyi amaçlayan bir yasa tasarısında olası bir kripto vergisine karşı çıkmışlardı.

Beyaz Saray daha önce, bu vergilerden elde edilecek gelirin Başkan Joe Biden’ın altyapı paketini finanse etmek için kullanılacağını söylemişti.

Geçen Ağustos, Cruz bu konuyla ilgili tweet atmış ve şöyle demişti: “Bu yeni yasa tasarısı, kripto ve blok zincir inovasyonunu mahvedecek TEHLİKELİ hükümler içeriyor.

Ted Cruz geçtiğimiz Kasım ayında, Capitol Hill’de ABD senatosuna yemek, giyecek vs satan işletmelerin ödemeleri kripto şeklinde de almalarını önermişti.

İlgili Haber:  Haftanın Kripto Para Özeti: 6 - 13 Aralık 2020

1 Kasım tarihli bir kararda, idari yöneticileri kripto dostu ödemeler üzerinde çalışmaya çağırmıştı.

Gün geçtikçe Bitcoin’i ve kripto paraları destekleyen ve benimseyen vali, belediye başkanı, senatör sayısı artıyor. Bakalım Ted Cruz’u hangi senatörler takip edecek. Bir diğer soru ise şu; Ted Cruz Bitcoin’i dip noktadan almayı nasıl başardı?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar