27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Teknoloji Devi Apple, Kripto Para Sektörüne Dahil Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Apple, web sitesinde yayınladığı yeni bir iş ilanı ile kripto para sektöründe dahil olabileceğinin sinyallerini verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Teknoloji devi Apple, kripto para sektörüne dahil olabileceğinin sinyallerini veriyor.
  • Apple, web sitesinden yaptığı açıklama ile kripto para sektöründe 5 yılın üzerinde deneyime sahip olan bir iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

Apple web sitesinde dün yayınlanan bir iş ilanına göre teknoloji devi, “dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödemeler, kripto para gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında 5 yıldan fazla deneyime sahip” bir iş geliştirme yöneticisi arıyor.

Binance indirim kodu

Apple ve Kripto

Söz konusu görevi alacak olan kişi, Apple’ın Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret ekibine liderlik edecek ve alternatif ödeme sağlayıcıları ile ortaklıkları yönetecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Apple, iş tanımında, “Bu pozisyon, ortakları taramak, ticari anlaşmaları müzakere etmek ve yeni anlaşmalar başlatmak da dahil olmak üzere bütünüyle iş geliştirme süreçlerinden sorumlu olacaktır”. ifadelerini kullandı.

Bu iş ilanı, teknoloji devi şirketin dijital cüzdanlar ve kripto paraya yönelik bir uzman araması sebebiyle oldukça dikkat çekicidir. İş ilanı, ayrıca, Apple’ın kendi teknolojileriyle etkileşime giren kripto ürünlerinden tam olarak sorumlu olacağını da gösteriyor. Önceden üçüncü taraf uygulamalar Apple Pay kullanarak kripto para ödemelerine yardımcı oluyordu.

Apple Pay, kullanıcıların iPhone’ları veya Apple Watch’ları aracılığıyla günlük satın alma işlemlerini ödemelerini sağlayan popüler bir ödeme aracıdır.

Apple Pay, Samsung Pay ve Google Pay

Şubat ayında Gemini borsası, kullanıcılarının entegrasyon yoluyla kripto satın almalarına izin veren Apple Pay için kendi platformunda destek sağladığını duyurdu. Bir kripto ödeme şirketi olan BitPay de aynı ay içinde benzer bir entegrasyon başlattı. Her iki duyuru da Apple’ın yakında kripto sektöründe daha kapsamlı adımlar atacağının ilk sinyalleri olarak yorumlandı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Makro Zirvesi Ne Zaman Gerçekleşecek?

Aynı süreçte geleneksel ödeme alanında Samsung Pay ve Google Pay de oldukça popüler hale geldi. Covid-19 salgını ile birlikte hızlanan dijital ödeme araçlarına geçiş ile birlikte bu eğilim ileride de devam edecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu etkileşimin ve gelişimin ilerleyen süreçte nasıl evrileceği de merak konusu. Bu tür büyük ağları barındırmak için gereken işlem hacmi, blok zinciri ağlarının çoğunda neredeyse imkansız olarak görülüyor. Ethereum, şu anki haliyle, saniyede yalnızca 30 işlem gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar