Teknoloji Devi Apple, Kripto Para Sektörüne Dahil Olabilir

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Apple, web sitesinde yayınladığı yeni bir iş ilanı ile kripto para sektöründe dahil olabileceğinin sinyallerini verdi.

blank

Haberin Özeti

  • Teknoloji devi Apple, kripto para sektörüne dahil olabileceğinin sinyallerini veriyor.
  • Apple, web sitesinden yaptığı açıklama ile kripto para sektöründe 5 yılın üzerinde deneyime sahip olan bir iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

Apple web sitesinde dün yayınlanan bir iş ilanına göre teknoloji devi, “dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödemeler, kripto para gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında 5 yıldan fazla deneyime sahip” bir iş geliştirme yöneticisi arıyor.

blank

Apple ve Kripto

Söz konusu görevi alacak olan kişi, Apple’ın Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret ekibine liderlik edecek ve alternatif ödeme sağlayıcıları ile ortaklıkları yönetecek.

Apple, iş tanımında, “Bu pozisyon, ortakları taramak, ticari anlaşmaları müzakere etmek ve yeni anlaşmalar başlatmak da dahil olmak üzere bütünüyle iş geliştirme süreçlerinden sorumlu olacaktır”. ifadelerini kullandı.

Bu iş ilanı, teknoloji devi şirketin dijital cüzdanlar ve kripto paraya yönelik bir uzman araması sebebiyle oldukça dikkat çekicidir. İş ilanı, ayrıca, Apple’ın kendi teknolojileriyle etkileşime giren kripto ürünlerinden tam olarak sorumlu olacağını da gösteriyor. Önceden üçüncü taraf uygulamalar Apple Pay kullanarak kripto para ödemelerine yardımcı oluyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Apple Pay, kullanıcıların iPhone’ları veya Apple Watch’ları aracılığıyla günlük satın alma işlemlerini ödemelerini sağlayan popüler bir ödeme aracıdır.

Apple Pay, Samsung Pay ve Google Pay

Şubat ayında Gemini borsası, kullanıcılarının entegrasyon yoluyla kripto satın almalarına izin veren Apple Pay için kendi platformunda destek sağladığını duyurdu. Bir kripto ödeme şirketi olan BitPay de aynı ay içinde benzer bir entegrasyon başlattı. Her iki duyuru da Apple’ın yakında kripto sektöründe daha kapsamlı adımlar atacağının ilk sinyalleri olarak yorumlandı.

Aynı süreçte geleneksel ödeme alanında Samsung Pay ve Google Pay de oldukça popüler hale geldi. Covid-19 salgını ile birlikte hızlanan dijital ödeme araçlarına geçiş ile birlikte bu eğilim ileride de devam edecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu etkileşimin ve gelişimin ilerleyen süreçte nasıl evrileceği de merak konusu. Bu tür büyük ağları barındırmak için gereken işlem hacmi, blok zinciri ağlarının çoğunda neredeyse imkansız olarak görülüyor. Ethereum, şu anki haliyle, saniyede yalnızca 30 işlem gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend