Tekrardan Artmaya Başlayan Covid Endişelerine Rağmen Bitcoin ve Hisse Senetleri İyileşiyor

Son güncelleme: 3 ay önce

Koronavirüs vakalarındaki artışla birlikte bu haftanın başlarında piyasalarda yaşanan düşüşün ardından hem Bitcoin fiyatı hem de hisse senetleri yeniden yükselişe geçti.

Piyasalar haftaya panik içinde başlarken, en azından şimdilik daha soğukkanlı kalmayı başaranlar galip gelmiş gibi görünüyor. S&P 500 bugün %1.71 artışla 56 puan yükselirken Dow Jones da aynı şekilde şimdiye kadar 291 puan (%1.10) artış yaşadı.

Bitcoin Artmaya Devam Ediyor

Bu arada, Bitcoin de benzer şekilde geri dönmüş görünüyor: BTC şu anda günde %3.03 artışla 13.600 Dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor.

Ve bunun yeni bir trendin başlangıcı mı yoksa sadece tüccarlar ve yatırımcıların aşırı tepkisini takiben yukarı doğru bir ivme mi olduğunu söylemek için henüz çok erken. Küresel piyasalar da son gelişmelere aynı şekilde yanıt verdiler ve bugün çok az hisse senedinde kayıp yaşandığı kaydedildi.

Çoğu piyasa analisti, bu haftanın başında yaşanan düşüşü, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Birleşik Krallık başta olmak üzere dünya genelinde artan koronavirüs (Covid-19) vakalarına ilişkin raporlara bağlıyor.

Fransa’da Tekrardan Kısıtlama Kararı Alınması Piyasaları Etkileyebilir

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni bir Covid-19 salgın trendini önlemek için ikinci bir sokağa çıkma kısıtlaması emri verdi ve bu yıl öğrendiğimiz gibi de piyasalar bu tip kısıtlama kararlarını asla sevmiyor. Bu durum daha fazla ekonomik yavaşlama tehdidi yaratıyor.

Bazıları tarafından ekonomik belirsizlik dönemlerinde hala potansiyel bir “güvenli liman” olarak görülen kripto piyasalarında, Bitcoin yatırımcıları tercih ettikleri kripto varlıklarının %3’ten fazla değer kazandığına şahit oldu. Şimdilik, 13.000 dolar’lık seviye sabit kalmaya devam ediyor ve bu durum da tüccarlar arasında daha fazla iyimserliğe yol açıyor.

  Bitcoin 17.000 Dolarla 2020'nin En Yüksek Seviyesine Ulaşırken Daha Büyük Bir Patlama Bekleniyor

Şu anda, Bitcoin pozitif tarafta kalmaya devam ediyor ve Mart çöküşünün ardından başladığı trendi sürdürüyor. Bu haftanın başındaki fiyat düşüşü, yükseliş coşkusunu biraz hafifletse de piyasa adına olumlu bir fren olarak değerlendirildi.

ABD seçimlerinin yaklaşmasıyla, önümüzdeki birkaç günü izlemek ilginç olacak. Seçim sonucu önümüzdeki birkaç ay içinde piyasalar adına önemli bir rol oynayacak. Ve Bitcoin bir istisna mı yoksa değil mi kanıtlanacak.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın