30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Teksas, Menkul Kıymetler Yasasını İhlal Ettiği Gerekçesiyle BlockFi’ye Dava Açtı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

New Jersey ve Alabama, bu hafta başında menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiğini iddia ederek BlockFi’ye karşı dava açmıştı. Son olarak Teksas eyaleti de benzer bir iddiada bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, kayıt dışı menkul kıymetler satışı iddiasıyla BlockFi ve iki yan kuruluşu olan BlockFi Lending ve BlockFi Trading aleyhine dava açtı.
  • New Jersey ve Alabama eyaletleri de bu hafta başında menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiğini iddia ederek BlockFi’ye karşı dava açmıştı.
  • BlockFi’nin Teksas’ta faaliyet göstermeye devam edip edemeyeceğine dair karar ise Ekim ayında verilecek.

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu tarafından bugün yayınlanan bir bildiriye göre, düzenleyiciler, kayıt dışı menkul kıymetler satışı iddiasıyla BlockFi ve iki yan kuruluşu olan BlockFi Lending ve BlockFi Trading aleyhine dava açtı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BlockFi’ye Karşı Artan Düzenleyici Baskı

Hedef tahtasına koyulan söz konusu ürünün, Bitcoin gibi kripto paralarda yüksek getiri vaat eden BlockFi Faiz Hesabı adlı bir yatırım ürünü olduğu belirtildi.

New Jersey, kayıt dışı menkul kıymetler ticareti yaptığı iddiasıyla BlockFi’nin peşine düşen ilk eyalet oldu. Eyalet düzenleyicileri, bu hafta başlarında bir operasyon durdurma ve bir de kapatma başvurusunda bulundu. Daha dün ise Alabama düzenleyicileri benzer kaygılarla BlockFi’ye dava açtı.

Dün konu ile ilgili attığı bir tweet’te ise BlockFi şirketi, “BlockFi Faiz Hesabı bir menkul kıymet değildir.” diye yazdı.

Eyalet İdari Duruşma Bürosu’ndaki (SOAH) bir yargıç, BlockFi’nin Teksas’ta faaliyet göstermeye devam edip edemeyeceğine ise Ekim ayında karar verecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar