2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Teksas’taki Bitcoin Madencilerinin Çoğu Makinelerini Kapattı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

ABD’nin Teksas eyaleti aşırı sıcak hava dalgasına hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Petrol, otomobil ve teknolojideki en büyük isimler de dahil olmak üzere Teksas sakinleri ve işletmelerden, eyalet şebekesini kırılma noktasına yaklaştırması beklenen bir sıcak hava dalgasından dolayı bu hafta başında elektrik tasarrufu yapmaları isteniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Elektrik tasarrufu yapacaklar arasında Bitcoin madencileri de var.

Teksas’taki neredeyse tüm endüstriyel ölçekli Bitcoin madencileri, bölgenin elektrik şebekesini kırılma noktasına yaklaştırması beklenen bir sıcak hava dalgasına hazırlanırken makinelerini kapattı.

Bitcoin blok zinciri ağını güvence altına almak ve tokende ödüller kazanmak için milyonlarca enerji yoğun bilgisayarı çalıştıran Riot Blockchain, Argo Blockchain ve Core Scientific gibi madenciler, düşük enerji maliyetleri kripto madenciliği ile ilgili özgürlükçü düzenlemelerden ötürü Teksas’a akın etmişti. Teksas bu sayede, dünyadaki bilgi işlem gücü ile en büyük kripto madenciliği merkezlerinden biri haline geldi.

Texas Blockchain Association başkanı Lee Bratcher, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, elektrik kurumunun talebine olumlu cevap verdiklerini ve enerji tasarrufu yapmak için 1000 megavat değerinde Bitcoin madenciliği yükü bulunan Bitcoin makinelerini kapatacaklarını söyledi.

Bu, Teksas’taki neredeyse tüm endüstriyel ölçekli Bitcoin madencilik yükünü temsil ediyor ve toplam şebeke kapasitesinin %1’inden fazlasının bireysel ve ticari kullanım için şebekeye geri gönderilmesi anlamına geliyor.

Eyaletin elektrik operatörü Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi’nden alınan verilere göre, enerji kullanımı için tüm zamanların en yüksek rekoru Cuma günü 78.206 megawatt’a kadar çıktı ve 5 Temmuz’da meydana gelen tüm zamanların resmi olmayan zirvesi olan 77.460 megawatt’ı geçti. Elektrik operatörleri, enerji kıtlığı ile karşı karşıya kaldığında madencilik makinelerini kapatması gereken Bitcoin madencileriyle birlikte çalışıyor.

Teksas’ın gelecekte daha fazla enerji kıtlığı ile karşı karşıya kalması muhtemel olsa da, kripto madencilerinin elektrik talebini 2023’ün ortasına kadar altı gigawatt’a kadar artırması bekleniyor, bu da eyaletteki her eve güç sağlamak için fazlasıyla yeterli.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar