30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Teksas’taki Marketlerde Bitcoin ve Dogecoin ATM’leri Hizmete Sunuluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coin Cloud’un 2.000’inci Bitcoin ATM’si Teksas’taki H-E-B adlı bir markete geliyor. Market zincirinin pek çok üyesinde kripto para ATM’leri hizmete sunuluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coin Cloud, ABD’nin her yerinde Bitcoin ATM’lerine sahip olan bir firmadır.
  • Firma, Teksas’taki H-E-B süpermarketlerinde kullanıcıların 30’dan fazla kripto para ile işlem yapmasına olanak sağlayacak makinelerini kuruyor.

Bitcoin ATM’leri Teksas süpermarketlerine geliyor. Yerel basına göre, H-E-B market zincirleri için 29 adet Coin Cloud ATMsi kurulacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin ATM Nedir?

The Laredo Morning Times adlı yerel gazetenin bildirdiği habere göre, kullanıcıların Bitcoin ve Dogecoin de dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto parada işlem yapmalarına izin verecek kripto ATM’leri ilk olarak Teksas – Houston’daki H-E-B marketlerinde hizmete sunulacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

H-E-B, Teksas’ın büyük bölümünde ve hatta kuzey Meksika’da mağazaları bulunan bir süpermarket zinciridir. Coin Cloud ise Las Vegas menşeli bir kripto ATM şirketidir ve ABD genelinde 47 eyalette ve Brezilya’da kripto ATM makineleri sunmaktadır. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2.000’inci makinesinin bu hafta bir H-E-B mağazasına ulaştığını duyurdu.

Bir kripto ATM tıpkı normal bir banka ATM’si gibidir; ancak nakit para yerine, kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını alıp satmasına olanak tanır. Kripto ATM’leri, bunun yanında, “müstakbel” yatırımcıların bir borsada hesap açmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde kripto para alıp satmasına izin verir.

Bazı kripto ATM’leri, kullanıcıları için bir borsadan daha fazla “gizlilik” sağlıyor; örneğin nispeten küçük işlemler (500 Dolardan az) yaparken genellikle kişisel bilgileri depolamıyor. Ancak CoinCloud web sitesinde yaptığı duyuruda, ATM kullanıcılarından standart “müşterinizi tanıyın (KYC)” verilerini istediğini belirtiyor.

ATM’ler Hangi Kripto Paraları Destekliyor?

Şirkete göre Coin Cloud’un ATM’leri Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, birkaç stablecoin ve çok sayıda DeFi tokeni ile ilgileniyor.

İlgili Haber:  Genç İngiliz Yatırımcıların Yarısı Kripto Para Alım Satımı Yapıyor

Coin Cloud’un kurucusu ve CEO’su Chris McAlary, kripto ATM’lerinin insanların günlük hayatını kolaylaştırma konusunda ilerleyen süreçte çok daha önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar