8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Vodafone, NFT Piyasasına Dahil Oluyor: Tarihteki İlk SMS, NFT Olarak Satılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiliz telekom devi Vodafone, 21 Aralık’ta bir NFT satışı yapacağını duyurdu. Telekom devi, NFT piyasasına dahil olan son büyük firma olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiliz telekom devi Vodafone, 21 Aralık’ta dünyanın ilk Kısa Mesaj Hizmetini (SMS) değiştirilemez token (NFT) olarak açık artırmaya çıkaracağını bildirdi.
  • 15 karakter uzunluğundaki tarihi SMS, Fransa’daki “Aguttes Müzayede Evi” tarafından tek seferlik bir satışta NFT olarak açık artırmaya çıkarılacak.

İngiliz telekom devi Vodafone, 21 Aralık’ta dünyanın ilk Kısa Mesaj Hizmetini (SMS) değiştirilemez token (NFT) olarak açık artırmaya çıkaracağını bildirdi.

Binance indirim kodu

Vodafone, Tarihteki İlk SMS’i NFT Olarak Satışa Çıkarıyor

Vodafone, 21 Aralık’ta başlatacağı bir açık artırma ile NFT piyasasına dahil olacak. Telekom devi, tarihte gönderilmiş ilk SMS’i bir NFT biçiminde satışa sunacak. İçeriğinde “Mutlu Noeller” yazan tarihin ilk SMS’i, 3 Aralık 1992 tarihinde bir telekom çalışanı olan Richard Jarvis tarafından gönderildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

15 karakter uzunluğundaki tarihi SMS, Fransa’daki “Aguttes Müzayede Evi” tarafından tek seferlik bir satışta NFT olarak açık artırmaya çıkarılacak.

Vodafone, NFT satışından elde ettiği geliri Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (BM Mülteci Ajansı) bağışlayacağını duyurdu.

Vodafone da NFT Piyasasına Dahil Oluyor

Vodafone’un NFT satışı, 21 Aralık Salı günü, katılımcıların Ethereum (ETH) kullanarak teklif verebilecekleri bir online açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek. En yüksek teklifi veren, dünyanın ilk SMS’ini iletmek için kullanılan iletişim protokolünün dijital mülkiyetine sahip olacak.

Özellikle 2021 yılının başından bu yana NFT piyasasının ulaştığı popülerlik göz önüne alındığında Vodafone, bu alana nispeten “geç” dahil olan şirketlerden biri olarak dikkat çekiyor. Buna ek olarak Vodafone’un NFT satışı, kripto para ve hayırseverlik faaliyetlerinin işbirliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar