27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Telekomünikasyon Devi Deutsche Telekom, Kriptoya Yatırım Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Telekom endüstrisi için bir ilk gerçekleşiyor: Deutsche Telekom kripto altyapısına yatırım yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırım, Deutsche Telecom desteği ve Celo altyapısı işbirliği ile gerçekleştirilecek.
  • Celo’nun kurucu ortağı, daha fazla telekom şirketinin kriptoya yatırım yapacağını öngörüyor.

Telekom endüstrisi için bir ilk olarak, endüstrinin en büyük oyuncularından Deutsche Telekom kriptoya yatırım yapıyor. Deutsche Telekom, bugün, cep telefonlarında kripto para hizmeti sunma konusunda uzmanlaşmış girişim Celo tarafından verilen tokenleri satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Kripto Endüstrisinde Bir İlk

Alman telekomünikasyon devi yatırımın boyutunu henüz açıklamadı. Şirket ayrıca, Venmo gibi eşler arası ödeme platformlarının merkezi olmayan bir sürümünü oluşturmak için çalışan Celo ağını desteklemek adına altyapısına da yatırım yapıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2017’de piyasaya sürülen Celo, kripto dünyasında nispeten düşük bir profil sergiledi. Ancak bu, şirket tarafından gerçekleştirilen 20 milyon Dolarlık finansman turu sayesinde son aylarda değişmeye başladı.

Celo’nun öne çıkan özelliği, kullanıcıların telefon numaralarını bir blockchain cüzdanı için genel anahtara eşleyen bir hizmet sunmasıdır. Bu, özellikle teknolojiye aşina olmayan veya popüler kripto borsalarına erişimi olmayan ülkelerdeki insanlar için kriptoya erişimi basitleştirerek oldukça önemli bir hizmet veriyor.

Görünüşe bakılırsa, Deutsche Telekom’un Celo ile bağlantı kurma kararı planlanmış bir strateji. Bu, ayrıca Deutsche Telekom’a, mobil kripto uygulamalarında uzmanlaşmış bir şirketle ortaklık kuran ilk telefon şirketi olma özelliği veriyor.

Şirketin blockchain girişimlerine liderlik etmeye yardımcı olan yöneticisi Andreas Dittrich’e göre Deutsche Telekom, Celo ekibinin potansiyelinden etkilendi ve platformun ilerleyen süreçte büyüyeceğine dair güçlü bir ışık gördü.

Dittrich, Deutsche Telecom’un katılımının bir yatırımcı ve bir altyapı sağlayıcısı olarak olacağını vurguladı. İkinci rolde şirket, Celo için hücresel ağından ayrı bir doğrulayıcı düğüm çalıştıracak; ancak ağını SMS tabanlı doğrulamayı kolaylaştıran bir API gibi hizmetler sağlamak için de kullanacak.

İlgili Haber:  30 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyatı Yaklaşıyor mu?

Dittrich ayrıca, token satın alarak, şirketin kendisinden ziyade Celo’nun inşa ettiği merkezi olmayan ağa yatırım yaptığının altını çizdi.

Telekom Tokenleri

Deutsche Telecom’un kriptoya yatırım yapma kararı sektör için bir başlangıç olabilir. Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg, daha fazla telekom şirketinin ilerleyen süreçte benzer bir strateji izleyeceğini düşünüyor.

Reinsberg ayrıca Celo’nun Euro destekli bir Stablecoin çıkarmak için çalışmalar yürüttüğünü de açıkladı. Bu stablecoinin, Deutsche Telekom gibi firmaların kripto tabanlı havale işlemleri için önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar