Telekomünikasyon Devi Deutsche Telekom, Kriptoya Yatırım Yapıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Telekom endüstrisi için bir ilk gerçekleşiyor: Deutsche Telekom kripto altyapısına yatırım yapıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Yatırım, Deutsche Telecom desteği ve Celo altyapısı işbirliği ile gerçekleştirilecek.
  • Celo’nun kurucu ortağı, daha fazla telekom şirketinin kriptoya yatırım yapacağını öngörüyor.

Telekom endüstrisi için bir ilk olarak, endüstrinin en büyük oyuncularından Deutsche Telekom kriptoya yatırım yapıyor. Deutsche Telekom, bugün, cep telefonlarında kripto para hizmeti sunma konusunda uzmanlaşmış girişim Celo tarafından verilen tokenleri satın aldığını duyurdu.

blank

Kripto Endüstrisinde Bir İlk

Alman telekomünikasyon devi yatırımın boyutunu henüz açıklamadı. Şirket ayrıca, Venmo gibi eşler arası ödeme platformlarının merkezi olmayan bir sürümünü oluşturmak için çalışan Celo ağını desteklemek adına altyapısına da yatırım yapıyor.

2017’de piyasaya sürülen Celo, kripto dünyasında nispeten düşük bir profil sergiledi. Ancak bu, şirket tarafından gerçekleştirilen 20 milyon Dolarlık finansman turu sayesinde son aylarda değişmeye başladı.

Celo’nun öne çıkan özelliği, kullanıcıların telefon numaralarını bir blockchain cüzdanı için genel anahtara eşleyen bir hizmet sunmasıdır. Bu, özellikle teknolojiye aşina olmayan veya popüler kripto borsalarına erişimi olmayan ülkelerdeki insanlar için kriptoya erişimi basitleştirerek oldukça önemli bir hizmet veriyor.

Görünüşe bakılırsa, Deutsche Telekom’un Celo ile bağlantı kurma kararı planlanmış bir strateji. Bu, ayrıca Deutsche Telekom’a, mobil kripto uygulamalarında uzmanlaşmış bir şirketle ortaklık kuran ilk telefon şirketi olma özelliği veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şirketin blockchain girişimlerine liderlik etmeye yardımcı olan yöneticisi Andreas Dittrich’e göre Deutsche Telekom, Celo ekibinin potansiyelinden etkilendi ve platformun ilerleyen süreçte büyüyeceğine dair güçlü bir ışık gördü.

Dittrich, Deutsche Telecom’un katılımının bir yatırımcı ve bir altyapı sağlayıcısı olarak olacağını vurguladı. İkinci rolde şirket, Celo için hücresel ağından ayrı bir doğrulayıcı düğüm çalıştıracak; ancak ağını SMS tabanlı doğrulamayı kolaylaştıran bir API gibi hizmetler sağlamak için de kullanacak.

Dittrich ayrıca, token satın alarak, şirketin kendisinden ziyade Celo’nun inşa ettiği merkezi olmayan ağa yatırım yaptığının altını çizdi.

Telekom Tokenleri

Deutsche Telecom’un kriptoya yatırım yapma kararı sektör için bir başlangıç olabilir. Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg, daha fazla telekom şirketinin ilerleyen süreçte benzer bir strateji izleyeceğini düşünüyor.

Reinsberg ayrıca Celo’nun Euro destekli bir Stablecoin çıkarmak için çalışmalar yürüttüğünü de açıkladı. Bu stablecoinin, Deutsche Telekom gibi firmaların kripto tabanlı havale işlemleri için önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend