28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Telos, Yeni Esnek Ekonomi Platformunu Blok Zincirinde Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blok zinciri yazılımcıları, zamana ayak uydurmak konusunda etkileyici performanslar sergiliyor. COVID-19 salgını sırasında dünya iş gücü piyasalarındaki benzeri görülmemiş sarsıntı, son yıllardaki eksik istihdam eğilimlerini hızlandırıyor. Önümüzdeki süreçte işsizliğin düzelmesine dair sinyaller, vatandaşları sosyal güvenlik ve geleneksel istihdam yardımlarının yokluğunda her türlü dijital parça başı işe yönelmeye teşvik ediyor.

Binance indirim kodu

Son zamanlarda yapılan bir anket sonucunda; işletmelerin %41’inin, net bir şekilde hissedilen ekonomik küçülmeyi ve öngörülemeyen pandemi karantinalarını atlatmak amacıyla görev konusunda uzmanlaşmış işler için sözleşmeli çalışan kullanımlarını genişletmeyi planladıkları öğrenildi. Girişimcileri bu fırsattan yararlanmaya teşvik eden 2019 Mastercard araştırmasına göre; mevcut krizin öncesinde dahi, küresel esnek ekonominin 2023 yılına kadar 455 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu. Bu istihdam modeline yönelik son yasal zorlukların sonucunun ise hâlâ belirsiz göründüğü belirtildi.

Binance indirim kodu

Bu arka plana karşın Telos; PeoplePerHour ve Upwork gibi tanıdık modellere blok zinciri teknolojisi uygulayan TelosTask adlı yeni bir esnek ekonomi platformunun başlatılacağını duyurdu. Telos blok zinciri üzerine inşa edilen ve MydAppr ekibi tarafından oluşturulan bu yeni eşler arası platformun, görev vericileri görev alanlara veya esnek çalışanlara doğrudan bağlayacağı ve mikro ile makro esnekliklerin tamamlanmasını koordine etmelerini sağlayacağı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Twitter’da hesap yaratmak kadar kolay

Telos, yeni platformun sosyal medya ve yazı ödevlerinden grafik tasarım ve video prodüksiyonuna kadar çok çeşitli sektörlerde çalışanlar tarafından kullanılacağını öngördüğünü açıkladı. Platformun, güvenli ödemeleri otomatikleştirmek için bir emanet sistemi kullandığını belirten Telos blok zincirinin baş mimarı Douglas Horn, bu platformun yaratılmasındaki itici gücü açıkladı.

Platformu, yüksek kapasiteli blok zincirinin gerçek gücü olarak değerlendiren ve artık herkesin anında hatırlaması kolay bir adla ücretsiz bir Telos hesabı oluşturabileceğini belirten Horn, bu platformda oturum açmanın Twitter’da oturum açmaktan daha fazla güçlük çekmeden mümkün olacağını söyledi. İnsanların COVID sonrası dünyada gelir elde etmenin ve iş görevlerini yerine getirmenin güvenilir yeni yollarını bulmaya çalıştığını ifade eden yönetici, şu anda umutsuzca ihtiyaç duyulan kitlesel benimsemeye hazır bir platform yarattıklarının altını çizdi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasa Değeri Sadece 3 Ayda İki Katına Yükseldi ve 2 Trilyon Dolara Ulaştı

TelosTask ekibinin lideri Destiny Marshall da akıllı sözleşmelerin kullanımının, emeğin adil bir şekilde karşılanmasını sağlayacak olan yerleşik bir güven sistemi sunduğunu belirterek göreve dayalı istihdam için belirli bir talep alanı olarak gelişmekte olan dünyaya işaret etti.

Telos, 2020 istihdam krizinin eşi benzeri görülmemiş fırsatını değerlendirebilen tek blok zinciri geliştiricisi değil. IOHK’daki bir ürün direktörü de yakın bir tarihte yaptığı açıklamada; Cardano’nun, operatörleri için bir iş biçimine dönüşen risk havuzları aracılığıyla iş ekonomisine benzersiz bir şekilde katkıda bulunduklarına inandığını söylemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar