30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tennessee’deki Jackson Şehrinin Belediye Başkanı Scott Conger, Emlak Vergilerini Bitcoin ile Almayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genç belediye başkanı, Jackson sakinlerinin emlak vergilerini Bitcoin ile ödemelerini sağlamak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Scott Conger bir Bitcoin destekçisidir.
  • Conger, Jackson şehrindeki emlak vergilerini Bitcoin ile almak ve şehir genelinde de Bitcoin kullanımını yaygınlaştırmak istiyor.

Tennessee – Jackson’ın 37 yaşındaki belediye başkanı Scott Conger, Jackson’ı Bitcoin dostu bir şehir haline getirmeyi amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Emlak Vergileri Bitcoin Olarak Ödenebilir

Conger, kendi liderliğinde oluşturulan blok zinciri görev gücünün, Bitcoin’de emlak vergisi ödemelerini kabul etmeyi ve şehir çalışanlarının Dolar-maliyet ortalaması yoluyla Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin vermeyi planladığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İki yıl önce Jackson tarihinde seçilen en genç belediye başkanı olan Scott Conger, Bitcoin’in Amerika’daki mevcut enflasyon sorununu da çözebileceğini dile getirdi.

Conger konu ile ilgili attığı tweet’te, “Enflasyonu neden kabul ediyoruz? Neden federal hükümetimizden daha fazlasını talep etmiyoruz? 2 yılda %6.3. Ömrümde %172.8. Her yıl Dolarımız daha da değer kaybediyor. Buna karşı sadece bir yöntem var: #Bitcoin.” ifadelerini kullandı.

Scott Conger ve Bitcoin Piyasası

Conger bir süredir Bitcoin’e aktif olarak destek veriyor. Belediye başkanı, Bitcoin’in 100.000 Dolara yükseleceği tahminini belirtmek için bir Twitter trendine katıldı ve profil resmine lazer gözleri ekledi. Öte yandan Jackson, 8 Nisan’da, kripto paranın Jackson ekonomisine nasıl entegre edileceğini tartışmak için önde gelen Bitcoin destekçilerinden Miami belediye başkanı Francis Suarez ile bir araya geldiğini tweetledi.

Conger, bu görüşme ile ilgili Blockworks’e yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Suarez’in şehirlerde Bitcoin kullanımı ile ilgili kendisine kapsamlı bir destek verdiğini söyledi.

Conger, ayrıca Blockworks’e, Jackson’ın gelecekte kripto para madenciliği operasyonları için bir merkez olmasını umduğunu da belirtti. Öte yandan Francis Suarez, Çin’den ayrılan kripto para madencilerine şehirde bir yer ve Dade County’nin nükleer gücünü vaat ederken; Conger, Jackson için bu çıtayı biraz yükseltmek zorunda kalacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar