8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Terra, Bitcoin Rezervlerine 230 Milyon Dolar Daha Ekledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz günlerde Terra’nın kurucusu Satoshi’den sonra en fazla Bitcoin’e Luna Vakfı’nın sahip olacağını söylemişti. Dediği gibi bu yönde ilerliyor gözüküyorlar.

Binance indirim kodu

Her şey Terra kurucusu Do Kwon’un radikal bir adımıyla başladı. Kwon, Bitcoin’i Terra ekosisteminin rezerv para birimi yapmayı amaçlıyor. Peki bunu nasıl yapmayı düşünüyor? Tabii ki bol miktardan Bitcoin satın alarak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Do Kwon’un yönetimindeki kâr amacı gütmeyen kuruluş Luna Vakfı 10 milyar dolarlık Bitcoin almayı planlıyor.

Do Kwon dün attığı bir tweette 230 milyon dolarlık daha Bitcoin satın aldıklarını duyurdu.

Do Kwon, 230 milyon dolarlık Bitcoin satın almak çok normalmiş gibi attığı tweette, “Bugün ben, çiçeklerimi suladım, bir kaç email yazdım, 230 milyonluk BTC aldım, evi süpürdüm, McDonalds yedim ve şimdi de köpeğimi yürüyüşe çıkarıyorum” dedi.

Do Kwon’un 230 milyon dolarlık BTC aldığını duyurduğu tweetine cevap verenlerden biri de bir diğer Bitcoin balinası Michael Saylor oldu. Saylor, “Evini süpürmek için birilerini tutarsan, Bitcoin satın almaya daha çok vaktin olur” dedi. Michael Saylor da geçtiğimiz günlerde kredi alarak 205 milyon dolarlık Bitcoin satın almıştı.

Do Kwon en son 30 Mart’ta 135 milyon dolarlık Bitcoin almıştı ve LUNA ATH yaparak 106 dolara çıkmıştı. Bu son satın almada ise LUNA yeni bir ATH yaptı ve 117 dolara kadar çıktı. Ancak tüm kripto para piyasasındaki düşüş LUNA’yı da vurdu. Bu haberin girildiği sırada LUNA fiyatı 108 dolar civarındaydı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Toparlanırken Terra, Near, Polygon ve Dogecoin Fiyatı Hızlı Artış Gösteriyor

Kwon daha önce yaptığı açıklamada Terra’nın stablecoin’i UST için tamamen Bitcoin’den müteşekkil bir rezerv oluşturmanın “Bitcoin standardı için yeni bir parasal çağı açacağını” söylemişti.

Terra bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor. İlk kez bir stabil coin tamamen Bitcoin rezervleriyle destekleniyor. Bilindiği üzere Tether ve USDC gibi stabil coinler ABD doları ya da banka tahvilleriyle desteklenmekte.

Do Kwon, UST’nin BTC rezervleriyle desteklenmesinin en güçlü yöntem olduğunu düşünüyor. Kwon, geçtiğimiz ay Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Bitcoin’le ilgilenmemizin sebebi onun en güçlü dijital varlık olduğunu düşünmememizden kaynaklanıyor. UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk stabil coin olacak” demişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar