27 Mayıs 2022, Cuma
25.5 C
İstanbul

Terra Blockchain’i Nedir? Nasıl Çalışır?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum gibi oldukça volatil fiyat hareketleri sergileyen geleneksel kripto paraların aksine, stablecoin’ler ABD doları gibi uluslararası para birimlerine endeksli oldukları için son derece öngörülebilir seyrediyorlar. Terra da, stabilitesi ve kolaylıkla öngörülebilir değeri sayesinde son günlerde popüler hale gelen bir stablecoin olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Ne yazık ki, kripto paralara yeni adım atmış olanlar ve diğer yatırımcılar ise Terra Blockchain’inin sunduğu fırsatlardan haberdar değil. Yine de bu Blockchain’ini daha önce duymadıysanız üzülmeyin. Bu rehberde size Terra’yı ve getirebileceği avantajları anlatacağız.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Terra Blockchain’i Nedir?

Bir çeşit finans teknolojisi olan Terra kripto projesi, kripto para alanındaki finansal uygulamalara ve girişim hamlelerine güç kaynağı sağlamak istiyor. UST olarak da bilinen Terra US, algoritma ve rezerv tokenleri kullanarak kendisini ABD dolarının fiyatına endeksliyor. Terra bu özelliği ile, nakit para veya nakit eşdeğeri kullanarak kendisini ABD dolarına endeksleyen Tether’dan ayrılıyor.

Terra Blockchain’i Güney Koreli Terraform Lab tarafından tasarlandı ve 2018 yılındaki piyasa çıkışından sonra çok yüksek bir büyüme gösterdi. Terra çok sayıda insanın e-ticaret sitelerinde kendi coini ile ödeme yapmasına olanak sağladı. Terra’nın Blockchain’i dünya genelindeki kripto paralar ve girişimciler ile işbirliği yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

Bununla birlikte Terra Blockchain’i kullanılarak kullanıcılar ödeme, alım satım ve birikim yaptıkça token kazancı elde ediyor. Yield farming alanında işlem yapılabilen Blockchain’i ile kullanıcılar piyasaya likidite sağlamaları karşılığında token ödülü alıyor.

Blockchain’in kurucularına göre Terra’nın, e-ticaret ödeme platformlarında gelecekte kullanılabilmesi mümkün olabilir.

Terra’nın Önündeki Engeller Neler?

Terra Blockchain’i yalnızca birkaç yıl önce hayata geçti ve halen geliştirilme aşamasında bulunuyor. Bu yüzden halen sistemde bazı engeller var ve eleştirmenler de bu konudaki görüşlerini sıkça dile getiriyor. Blockchain şu anda kurulduğu ülke olan Güney Kore’de aktif olarak faaliyet gösterirken diğer ülkelere de genişleyip genişlemeyeceği hiç net değil. Ancak coinin kurucuları, kripto para kullanımının yüksek olduğu Asya piyasasını hedefliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Kritik Seviyeye Düşerken, TerraUSD Dolar ile Olan 1:1 Dengesini Kaybetti

Terra’nın sahip olduğu diğer problem ise diğer stablecoin’ler ile Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara göre daha az merkezsiz olması. Eleştirmenlere göre bu durum bazı yatırımcıları kaçırabilir ancak geliştiriciler ise bu durumun işlemleri daha hızlı getirdiğini savunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar