7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Terra Blok Zinciri, Columbus-5 Yükseltmesini Yayınladı: LUNA Fiyatı %10 Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Terra blok zincirinin yerel kripto parası LUNA, geçtiğimiz gün yayınlanan kapsamlı Columbus-5 yükseltmesinin ardından neredeyse %10 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Terra blok zincirinin yerel kripto parası LUNA, %10’luk fiyat artışı yaşadı.
  • Blok zincirinde geçtiğimiz gün gerçekleşen Columbus-5 güncellemesi, LUNA fiyatının artmasını sağlayan temel etken olarak belirtildi.
  • Güncelleme ile birlikte Terra blok zinciri pek çok önemli yeniliğe erişecek.

Terra blok zincirinin yerel tokeni olan LUNA’nın fiyatı, dünkü Columbus-5 ağ yükseltmesinin ardından yaklaşık %10 oranında arttı.

Binance indirim kodu

LUNA Fiyatında %10’luk Artış

Nomics’e göre, LUNA’nın fiyatı son 24 saatte %9.69 oranında artışla 37.28 Dolar seviyesine ulaştı. LUNA, geçtiğimiz ay genelinde de %17 seviyesinde yükselmişti. Yine de kripto para, geçen ay kaydedilen 44 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Terra, algoritmik stablecoin TerraUSD’nin (UST) Dolar sabitini korumak için LUNA’yı yakar ve bazen de tekrar üretir.

Terra Blok Zincirindeki Yenilikler

Columbus-5 yükseltmesi, Terra blok zincirine bir dizi kapsamlı değişiklik getirdi. Bunlardan en önemlisi, LUNA’nın yandıktan sonra artık bir topluluk havuzuna transfer edilmemesi; bunun yerine “kalıcı olarak” yakılması olarak öne çıkıyor.

Yükseltme ayrıca Terra’nın Stargate olarak bilinen Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolünü kullanarak Cosmos ekosistemiyle daha fazla entegre olmasının yolunu açıyor. Bu da Terra’yı, halihazırda IBC’yi entegre eden ve Cosmos kullanılarak oluşturulmuş pek çok merkezi olmayan uygulama (dapps) erişimine açmış oluyor.

Columbus-5 yükseltmesi, ayrıca, Terra Station cüzdan uygulamasındaki işlemler yoluyla oluşturulan transfer ücretlerini, hisse ispatı doğrulayıcılarına ve LUNA’larını onlara devretmiş olanlara tahsis ederek kazançları artırmayı amaçlıyor.

Son olarak, yükseltme, Solana ağına yakında kurulacak Wormhole köprüsü ile entegrasyon sağlayarak UST’nin Solana ekosisteminde de kullanılmasını hedefliyor.

İlgili Haber:  Profesyonel Tüccarlar, 19 Bin Dolar Seviyesindeki Bitcoin İçin Endişe Duyuyor

Ağın resmi Twitter hesabı, yükseltmeyi “son derece önemli bir adım” olarak nitelendirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar