2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Terra Çöküşü Derinleşirken Ethereum, Avalanche ve Solana Büyük Kayıplar Yaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası yine kırmızıya bürünmüş durumda. Özellikle Ether, Solana ve Avalanche gibi büyük kripto paralar büyük kayıplar yaşıyor. Ethereum için talep eksikliğinin işaretleri de bir süredir artıyor.

Binance indirim kodu

DeFi adı verilen merkezi olmayan finans alanındaki en büyük deneysel projelerden biri olan Terra’nın çöküşü, zaten düşüş eğiliminde olan bir piyasayı daha da büyük bir kaosa sürükledi. Terra’nın arkasındaki isim Do Kwon topluluk onayına sunduğu teklifin kabul edildiğini ve Terra’nın bölünerek yeni bir zincirin hayata geçeceğini dün duyurdu. Böylelikle UST kendi kaderine terk edilmiş oldu. Zira Do Kwon’un teklifine göre yeni zincirde herhangi bir algoritmik stabilcoin olmayacak. Ancak piyasadaki pek çok isim Do Kwon’a ve projesine olan güveni kaybetmiş durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum’da son durum

Ethereum gün içinde %4, son bir haftada ise %7 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada Ethereum fiyatı 1881 dolar civarındaydı.

Ethereum tarafında uzun zamandır beklenen PoW’dan PoS’a geçiş Haziran’dan sonraya ertelenmişti. Dün Ethereum Beacon ağında 7 bloklu bir re-org gerçekleştiğine dair haberlerin üzerine Vitalik Buterin attığı tweet ile sorunun nedeninin araştırıldığını belirtti. Bu durum elbette soru işaretlerine sebep oldu zira geçişe bu kadar yaklaşmışken ortaya çıkan bu sorun belki geçişi yine uzunca bir süre erteleyebilir.

Piyasalarda “ayı hissiyatı” hakim

Analistler piyasalarda düşüş hissiyatının yüksek olduğunu söylüyor.

Avalanche, Solana ve Polkadot gibi DeFi projelerinde popüler olan protokollerle bağlantılı diğer tokenler de son 24 saatte %11 ila %17 arasında düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yine Düşüş Yaşadı: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin ise son 24 saatte fiyatını korurken, son 7 günde %1.85 düşüş yaşadı. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 29.596 dolardı.

Yine de, Bitcoin, son haftalarda riskli varlıklardaki fiyat değişikliklerini yansıtmasının ardından Perşembe günü ABD hisse senetlerinden ayrıldı. Hisse senetleri yıl içinde en düşük seviyelerinden toparlanmaya devam etti.

Guggenheim Partners Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, bu hafta Bitcoin’in 8.000 dolara düşmesini beklediğini söyledi.

Ethereum ağındaki blok alanı talebi, Terra’nın çöküşünün ardından önemli ölçüde azaldı, bu da sonuç olarak ağın gaz ücretlerinin düştüğü anlamına geliyor. Verilere göre, gaz fiyatları Aralık ayından bu yana düşüş eğiliminde ve son zamanlarda birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaşmış gözüküyor. Tabii buna yakın zamanda Yuga Labs’ın çıkardığı Otherside NFT satışlarını katmıyoruz. O dönemde aşırı talepten dolayı Ethereum ağı tıkanmış ve gaz ücretleri rekor seviyelere çıkmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar