26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Terra, Ethereum ve BSC’den Sonra En Fazla Toplam Kilitli Değerde Üçüncü Sıraya Yerleşti!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası 2022’ye düşüşle başladı. Piyasalar şu an çok yavaş hareket ediyor. Ancak Terra Luna büyük bir hırsla gözünü BNB’nin yerine dikmiş gözüküyor.

Binance indirim kodu

Blok zincirlerde kilitli toplam değere baktığımızda Terra Luna’nın çok hızlı bir ilerleme kaydettiğini görüyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

En son yayınlanan rapora göre Terra Luna üzerindeki toplam kilitli değer, Ethereum ve BSC’den sonra üçüncü sıraya yerleşmiş durumda. Hatta 11 Ocak itibariyle Terra BSC’yi yakalamış gözüküyor. BSC üzerinde kilitli değer 19.63 milyar dolar iken, Terra üzerindeki kilitli değer 19.11 milyar dolar. Fakat şöyle bir fark var; Terra bu değere sadece 17 protokolle ulaşırken, BSC’nin toplam protokol sayısı 277! Yani Terra’da protokol sayısı oldukça az olmasına rağmen TVL değeri oldukça yüksek.

tvl terra

Terra üzerindeki en büyük 5 protokolü incelediğimizde Anchor ve Lido protokolün başı çektiğini görüyoruz.

terra protokol

BSC üzerindeki en büyük 5 protokolü incelediğimizde ise ilk sırada Pancake Swap ve Venus geliyor.

bsc protokol

Terra Luna BNB’yi geçecek mi?

Belli olmaz. Ancak Terra Luna çok güçlü geliyor. Algoritmik stabil koinleri hızla büyüyen bir ekosisteme sahip. Buna bir de Güney Kore’nin dev oyun topluluğunu kattığımızda Terra’nın ilerde çok daha iyi noktalara geleceğini öngörmek yanlış olmaz.

Terra, %65.05 büyüme oranı ve 19.11 milyar$ TVL ile pazarın %6.67’sini alarak rekor kırdı. Terra bu büyüme ile Avalanche ve Solana’yı geride bıraktı.

Hatta 20-27 Aralık haftasında Terra, TVL açısından en büyük ikinci zincir olan Binance’i geçmeyi başarmıştı. Ancak BSC kısa bir süre sonra tekrar ikinciliği geri aldı.

Bakalım bu kıran kırana mücadele kimin galibiyeti ile sonuçlanacak. Görünen o ki, bahisler Terra’dan yana.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend