8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Terra, Ethereum ve BSC’den Sonra En Fazla Toplam Kilitli Değerde Üçüncü Sıraya Yerleşti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası 2022’ye düşüşle başladı. Piyasalar şu an çok yavaş hareket ediyor. Ancak Terra Luna büyük bir hırsla gözünü BNB’nin yerine dikmiş gözüküyor.

Binance indirim kodu

Blok zincirlerde kilitli toplam değere baktığımızda Terra Luna’nın çok hızlı bir ilerleme kaydettiğini görüyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En son yayınlanan rapora göre Terra Luna üzerindeki toplam kilitli değer, Ethereum ve BSC’den sonra üçüncü sıraya yerleşmiş durumda. Hatta 11 Ocak itibariyle Terra BSC’yi yakalamış gözüküyor. BSC üzerinde kilitli değer 19.63 milyar dolar iken, Terra üzerindeki kilitli değer 19.11 milyar dolar. Fakat şöyle bir fark var; Terra bu değere sadece 17 protokolle ulaşırken, BSC’nin toplam protokol sayısı 277! Yani Terra’da protokol sayısı oldukça az olmasına rağmen TVL değeri oldukça yüksek.

blank

Terra üzerindeki en büyük 5 protokolü incelediğimizde Anchor ve Lido protokolün başı çektiğini görüyoruz.

blank

BSC üzerindeki en büyük 5 protokolü incelediğimizde ise ilk sırada Pancake Swap ve Venus geliyor.

blank

Terra Luna BNB’yi geçecek mi?

Belli olmaz. Ancak Terra Luna çok güçlü geliyor. Algoritmik stabil koinleri hızla büyüyen bir ekosisteme sahip. Buna bir de Güney Kore’nin dev oyun topluluğunu kattığımızda Terra’nın ilerde çok daha iyi noktalara geleceğini öngörmek yanlış olmaz.

Terra, %65.05 büyüme oranı ve 19.11 milyar$ TVL ile pazarın %6.67’sini alarak rekor kırdı. Terra bu büyüme ile Avalanche ve Solana’yı geride bıraktı.

Hatta 20-27 Aralık haftasında Terra, TVL açısından en büyük ikinci zincir olan Binance’i geçmeyi başarmıştı. Ancak BSC kısa bir süre sonra tekrar ikinciliği geri aldı.

Bakalım bu kıran kırana mücadele kimin galibiyeti ile sonuçlanacak. Görünen o ki, bahisler Terra’dan yana.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar